1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Doğa Proje Çalışması; Özgür Kelebekleriz; Uzun- Kısa Kavramı

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Sanat:


  Çuval kumaşı mukavvanın üzerine yapıştırılır. Kumaş üzerine hamurlarla, artık materyallerle (yaprak, taş, deniz kabukları, dal parçaları vb.) çalışarak doğa görüntüsü verilir. Yapılan resimler sınıfın panosunda sergilenir. Bir işi tamamlamanın ve bir eser oluşturmanın güzelliği öğrencilere fark ettirilir.


  Oyun Hareket:


  Klasik müzik eşliğinde “Şimdi bizler özgür kelebekleriz. Denizin üzerinde uçuyoruz. Dağlara doğru yükseliyoruz. Yere konduk vb.” yönergelerle serbest olarak dans edilir.


  Fen Matematik:


  Öğretmen, Benekli maskesini takarak çocukların dikkatini boy grafiğinin olduğu bölüme çeker. Grafikte çocukların boylarını ölçer. Öğretmen, legolardan kısa ve uzun yollar oluşturmaları için çocukları yönlendirir. Sonra ip alarak çocuklarla masanın ve dolabın boyunu ölçer. Masayı ve dolabı ölçtüğü ipleri yan yana koyar. Uzun-kısa değerlendirmesi yapılır. Doğadaki uzun hayvanlar (zürafa, fil vb.), kısa hayvanlar (ördek vb.) resimlerine bakılarak incelenir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş