1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Doç.Dr.A.Salih Emri

Konu, 'Bilim Adamları' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  1957'de Ankara'da doğdu. 1982'de Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirerek Tıp Doktoru ünvanını aldı.1984-1989 arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları uzmanlığı[​IMG] 1990-1992 arasında ise Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Yan Dal Uzmanlığı yaptı. Askerlik hizmetini Gülhane Askeri Tıp Akademisi Gastroenteroloji Bilim Dalı'nda İç Hastalıkları Uzmanı olarak yaptı. FMGEMS Clinical Science Component sınavını kazandı. (Ocak 1992) 1993-1994 arasında Boston Üniversitesi Tıp Merkezi Onkoloji Departmanı'nda (Boston Mass. USA) Research Fellow olarak çalışmalarda bulundu. Aynı üniversitenin Uyku Laboratuvarı'nda dört ay boyunca çalıştı. (1994)
  Klinik pulmonolojide her türlü araştırma[​IMG] tanısal metod ve tedavide deneyimlidir. Göğüs Hastalıkları AD bünyesinde işlev gören uyku laboratuvarının kurucusu ve sorumlusudur. Uyku odasında bulunan kompüterize polisomnografi sistemi (Rapid Medilog[​IMG] Oxford[​IMG] UK) ile CPAP/BIPAP sistemlerinin (Respironics Inc.[​IMG] USA) kullanımı hakkında deneyim sahibidir. Göğüs Hastalıkları AD bünyesinde işlev gören "Sigara bırakma kliniği" kurucu ve sorumlu öğretim üyesidir. Yine Göğüs Hastalıkları AD bünyesinde akciğer ve plevra hastalıkları maligniteleri[​IMG] tedavilerinin planlanması ve yürütülmesinden sorumlu öğretim üyesidir. Hücre kültürü[​IMG] in-vitro sitotoksik ilaç duyarlılığı[​IMG] western blotting laboratuvar teknikleri hakkında deneyim sahibidir.
  Toraks Derneği[​IMG] European Respiratory Society (ERS) ve European Medical Assocation Smoking or Health kuruluşlarının üyesidir.
  İngilizce bilen Dr.Emri[​IMG] evli ve bir çocuk babasıdır.
   
 2. Yasenya

  Yasenya Yeni Üye

  Paylaşım için teşekkürler.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş