1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Diyet Anne Sütünü Azaltmaktadır?

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

  1. B

    Bal Arısı Yeni Üye

    Hamileliğiniz boyunca aldığınız kiloları doğumdan hemen sonra vermek istersiniz. Normal bir hamilelik sürecinde 9- 12 kilo alımı gerçekleştirdiyseniz bu kiloları düzenli emzirme ile 6 ay içerisinde verebilirsiniz. Bir anne düzenli yani dengeli beslendiği taktirde günlük 6- 7 çay bardağı yani yaklaşık 700 ml süt üretmektedir. Bu sütü emzirirken anne 500- 700 kalori arası kalori harcamaktadır. Anne doğumda 20- 30 kilo arası kilo alımı gerçekleştirdiyse işte o zaman kilo veriminde 6 aydan daha uzun sürede kilo verimi gerçekleştirmektedir.

    Hamilelik döneminde aldığınız kiloları daha hızlı vermek istiyor ve bu kiloları vermede diyet uygulama tercihinde bulunuyorsanız kesinlikle proteini menülerinizden çıkarmamalısınız; aksi taktirde süt üretiminizde azalış meydana gelir ve bebeğinizin sağlığına istemeden zarar vermiş olursunuz. Anne her gün mutlaka et, tavuk ya da balık tüketiminde bulunarak beslenmelidir ki süt üretiminde dengeli bir artış meydana gelsin.
     
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş