1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Diyanet'ten Dindarlık Açılımı

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında aysima tarafından paylaşıldı.

 1. a

  aysima Yeni Üye

  [​IMG]


  Dindarlık nedir
  Dinimize göre dindarlığın açıklaması

  Diyanet'ten Dindarlık Tarifi Açıklaması
  Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez son günlerde dindarlık üzerinden yapılan tartışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu ve dindarlığın hangi anlama geldiğini anlattı.Başkan Mehmet Görmez, "dindarlık yaratıcıya, kendimize, bütün insanlara ve bütün evrene karşı dürüst, adil, ahlaklı ve samimi olmaktır" dedi.
  Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in Dindarlık Açıklaması "Dindarlık; yaratıcıya, kendimize, bütün insanlara ve bütün evrene karşı dürüst, adil, ahlaklı ve samimi olmaktır. Dindarlık, başkasını aşağı, hor hakir görmek değildir. Dindarlık, dinî darlık, bağnazlık, ötekini tanımamak hiç değildir. Dindarlığın en temel ilkesi içtenlik ve samimiyettir. Sanal, görsel ve gösterişçi dindarlık gerçek dindarlık değildir. Dindarlık, yaratıcıya saygılı, yaratıklara şefkatli ve merhametli olmaktır. Dindarlık; tevazudur, muhabbettir; husumet ve kibir değildir." dedi.
   
 2. B

  Birtek Yeni Üye

  Dindar olmak demek bence dinin emrettiği gibi yaşamaktır. ibadet etmek, dinimiz sevgi dinidir. Özellikle kalp kırmamak, insanların genel özelliklerini alaya almamak, insanlara insan gibi davranmak ve çevresindeki yakın insanlara, ve herşeyden önemliside ağzından çıkanı kulağımızın duyması gerek iki günlük dünyada kalp kırmak nereye kadar arada birde olsa toprağın altını düşünmek gerek diye düşünüyorum
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş