1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Diyanet Mele Alımı Şartları 2012

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Abdulkerim tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Abdulkerim Yeni Üye

  2012 Diyanet Mele Alımı Şartları
  Diyanet 2012 Mele Alımı Şartları
  Mele Nedir  Bir defaya mahsus olarak hazırlanan düzenlemeye göre, 200'ü Kur'an kursu öğreticisi, 800'ü imam hatip olmak üzere toplam bin mele alınacak. 4/B sözleşmeli statüsünde alınacak meleler için Diyanet, sınav yapacak.
  [​IMG]
  Mele Alımı Şartları
  Sınavda Kur'an-ı Kerim okuma anlama ve tefsir konusunda değerlendirme yapılacak. Ayrıca, Arapçayı okuma anlama ve yazma ile klasik dini eserleri okuyup anlama yönünden sorular sorulacak. Sözlü sınavda başarılı sayılmak için en az 70 puan almak gerekiyor. Sözlü sınavdan alınan puanların eşit olması halinde ise adaylardan öncelikle hafız olanın, hafız olmaları halinde doğum tarihi önce olanın ataması yapılacak. Sınav sonucunda atanmaya hak kazananlar, Diyanet tarafından belirlenecek esaslar çerçevesinde, atamaların yapılacağı ilan edilen illerden görev almak istediği ile atanacaklar. Melelik için başvuru yapanların Türk vatandaşı olmaları, 30 yaşını tamamlamaları, terör suçuna karışmamış olmaları ve en az ilkokul mezunu olmaları gerekiyor. Ayrıca SGK'dan emekli aylığı almamaları ve yurtiçinden müracaat yapılıyor ise görev almak istediği ilde ikamet etmeleri şartı aranacak
  Diyanet
   
 2. z

  zaza Yeni Üye

  Mele ne demek öncelikle onu bilmek isterim
   
 3. M

  Misafir Misafir

  tşklr:mad::cool::eek: Mele olacağım.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş