1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Diyanet 2012 Umre Fiyatları

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında efsun tarafından paylaşıldı.

 1. e

  efsun Yeni Üye

  Diyanet İşleri 2012 Umre Fiyat Afişi
  2012 Umre Fiyat Listesi
  2012 Umre Tarihleri
  2012 umre Organizasyonu
  2012 Diyanet Umre Turları

  Geçtigimiz senelerde Umre fiyatları nasıldı göz atalım?

  [​IMG]
   
 2. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Allah hepimize nasip etsin Umreyide Haccıda
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  Ramazan Umresi biraz zor ve pahalı olur. 33 34 gün sürüyor tam Ramazan turu keyfine varmak isteyenler 1200 1600 euro arasına bu fırsatı yakalayabilirler.
   
 4. b

  betül Yeni Üye

  Kısmetse gelecek sene Umreye gitmek istiyorum zaten 1000euro ile 1500 euro arası güzel bir Umre yapılır.
   
 5. i

  irem Yeni Üye

  Umre fiyatı orda istediginiz konfora göre değişiyor
   
 6. c

  cd_okyanus Yeni Üye

  1000 euro ile 2500 euro arası bütcenize göre Umre fiyatları. Hacdan sora ucuzlar bu aralar zaten gidemezsiniz.
   
 7. N

  Nida Yeni Üye

  2012 Umre fiyatlarını çok merak ediyorum kısmet olursa önümüzdeki senelerde bende umreye gitmeyi planlıyorum
   
 8. Z

  Ziyaretci Misafir

  Türkiye'nin En uygun 2012 umre programları ve ücretleri Umre Programları, Umre Fiyatları, Hac Programları, Hac Fiyatları, 2012 Umre da açıklandı... en uygun Diyanet
   
 9. E

  Esram Yeni Üye

  Kalacağın otele göre bile değişiyor umre fiyatları
   
 10. F

  Fıstık Yeni Üye

  Umreye gitmeyi isterim bende fiyatlar ne durumda net bir şey göremedim de
   
 11. t

  tuana Yeni Üye

  AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, konaklama yeri ve süresine göre 6 farklı programdan oluşan umre turları 11 Şubat'ta başlayacak ve temmuz ortasına kadar devam edecek. Ramazan ayı umre programı ayrıca açıklanacak.

  Mekke ve Medine'de harem avlusuna bitişik otellerde kalma imkanı sunulan ''Otel 1'' konaklama türünü tercih edenler, 7 günlük umre programı için iki kişilik odada kişi başına, kaldıkları tarihe göre bin 485 ya da bin 530 Avro ödeyecek.

  ''Otel 2'' konaklama türünü tercih edenler ise 10 günlük umre programı için harem bölgesine yürüme mesafesindeki otellerde, iki kişilik odada konakladıkları tarihe göre kişi başı bin 325 veya bin 365 Avro verecek.

  Umre programına 14 gün ayırabilenler ''Otel 3'' konaklama türünü tercih edebilir. Bu programı seçenler, yine hareme yürüme mesafesindeki otellerde iki kişilik odalarda kişi başına bin 285 veya bin 325 Avro, üç kişilik odalarda ise kişi başına bin 250 ya da bin 300 Avro arasında konaklayabilecek.

  ''Normal konaklama türü''nü seçerek 20 günlük programla kutsal topraklara gidecek vatandaşlar da Medine'de merkezde, Mekke'de ise hareme yürüme mesafesindeki otellerde 2 ve 3 kişilik odalarda kalabilecek. Bu konaklama türüyle umreye gitmeyi tercih edenler, odadaki kişi sayısı ve konakladıkları tarihe göre kişi başına 1130-1215 Avro arasında ödeme yapacak.

  Kısa süreli ''ekonomik konaklama türü'' 14 günü kapsıyor. Bu turu tercih edenler, müstakil odalı binalarda kalacak ve Mekke'de hareme servisle ulaştırılacak, Medine'de hareme yürüme mesafesinde olan aynı standartlardaki binalarda konaklayacak. Fiyatlar iki kişilik odalarda 965 veya 990, üç kişilik odalarda ise 895 ile 955 Avro olarak değişiyor.

  Aynı imkanların sunulduğu toplam 20 günlük uzun süreli ekonomik konaklama türünü tercih edenlerin iki kişilik odalarda kişi başı bin 90 veya bin 95, üç kişilik odalarda kişi başı 995 veya bin 45 Avro ödemesi gerekiyor.

  Bu ücretlere ''Otel 1'', ''Otel 2'', ''Otel 3'' konaklama türü umre programında kahvaltı ile açık büfe akşam yemeği, normal ve ekonomik konaklama türlerinde de tabldot şeklinde kahvaltı ve akşam yemeği dahil olacak.

  -Bebek ve çocuk ücretleri-

  Umre programında, bebek ve çocuk ücretleri bütün turlarda 0-2 yaş arası için 110 Avro, 3-5 yaş arası çocuklar için de 510 Avro olarak belirlendi. 0-5 yaş arası çocuklar için otellerde müstakil yatak verilmeyecek.

  6-12 yaş arası çocuklar için ''Otel 1'' için bin 90, ''Otel 2'' için bin 100, ''Otel 3'' için iki kişilik odada bin 60, üç kişilik odada bin 30 Avro, ''Normal'' konaklama için iki kişilik odada 960, üç kişilik odada 930, ''kısa süreli ekonomik'' tür için iki kişilik odada 740, üç kişilik odada 730, ''uzun süreli ekonomik tür'' için ise iki kişilik odada 780, üç kişilik odada 765 Avro ödenecek.

  -En az 20-25 gün önceden kayıt yaptırılması gerekiyor-

  Umre ziyareti yapmak isteyenler, gerekli bilgileri il ve ilçe müftülükleri ile cami görevlilerinden alabilecek. Pasaport ve vize işlemlerinin zamanında tamamlanıp tercih edilen turlarla gidilebilmesi için en az 20-25 gün önce ilgili müftülüklere kayıt yaptırılması gerekiyor.

  Diyanet İşleri Başkanlığı, taşrada herhangi il, ilçe veya çevresiyle birlikte umre yolcusu kaydedilerek bir kafile oluşturulması durumunda, bu kişilerin hacda olduğu gibi en yakın havaalanlarından gitmelerine yardım edecek. Yeterli sayıya ulaşılmaması durumunda ise umreciler bulundukları illerden, ulaşım durumuna göre kara veya hava yoluyla ilgili havaalanlarına ulaştırılacak.

  Umre döneminde Başkanlık, imkanlar ölçüsünde Mekke ve Medine'de sağlık hizmeti verecek. Hastane gerektiren durumlarda tercümanlar aracılığıyla yerli hastanelerden yararlanılacak.

  Öte yandan, 2011'de Türkiye'den yaklaşık 410 bin kişi umreye gitmişti.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş