1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Dişlerinizi Kış Meyveleriyle Beyazlatın

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  Diş beyazlığı sağlıklı bir görünüm ve güzel bir gülümseyiş için gerekli olan ayrıntılar arasında yer almaktadır. Çay, kahve, sigara ve asitli içeceklerden uzak durmak dişlerinizin beyaz kalması için yeterli değildir. Günde en az 2 defa dişleri fırçalamak, diş ipi kullanmak ve ağız gargarası yapmanız gerekmektedir. Bu temizlik rutinine ek olarak öğünlerinize dişlerinizin beyazlamasını sağlayan besinler ekleyerek beyazlatma sürecini hızlandırabilirsiniz.

  Portakal
  Kış mevsiminin en faydalı meyvelerinden biri olan portakal C vitamini açısından zengin olup sizleri hem hastalıklara karşı korumakta hem de içeriğindeki asit sayesinde dişlerinizin beyaz kalmasına yardımcı olmaktadır.

  Armut
  İçeriğindeki A,B ve C vitaminleri sayesinde kış mevsiminin en faydalı bir diğer meyvesi olan armut hazmı kolaylaştırıcı, kabızlığı önleyici, idrar söktürücü ve kalp çarpıntısını önleyici etkisinin yanı sıra aynı zamanda diş beyazlatıcı etkisi ile de çok tercih edilmektedir.

  Havuç
  Havuç B,C,D ve E vitamini açısından zengin bir meyve olarak türlü kanser hastalıklarına karşı koruyucu, bağırsakları çalıştırıcı, yara ve iltihapları iyileştirici aynı zamanda dişlerin de beyazlamasına destek olucu etkisi ile bilinmektedir.

  Elma
  Ağız sağlığı için en çok önerilen meyve olan elma içeriğindeki C vitamini sayesinde diş ve diş etleri için oldukça faydalı bir meyvedir. Dişleri beyazlatıcı etkisinin yanı sıra bağışıklık sistemini güçlendirici, kilo vermenize yardımcı olucu ve baş ağrısını hafifletici etkileri ile bilinmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş