1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Diş Hassasiyetine Neden Olabilecek Etmenler Nelerdir?

Konu, 'Diş Tedavisi' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizfeneri Yeni Üye

  Dişleriniz her geçen gün hassaslaşıyor ve siz bunun neden kaynaklandığını bilmiyor musunuz? O halde size araştırdığım bu yazıyı sunarak diş eti konusundaki hassasiyetinize sebep olabilecek etmenlerle ilgili bilgi edinebilmenize rehberlik etmeye çalışacağım.

  *Öncelikle dikkat etmemiz gereken nokta içecek seçimlerimiz olmalıdır. Asitli içecek seçimlerimiz diş minemizi aşındırmakta ve diş çürümelerini arttırmaktadır. Dişlerinizin çabuk çürümesini istemiyorsanız asitli içecek tüketiminizi en aza indirmeniz gerekmektedir.
  *Dişlerdeki hassasiyet özellikle 25- 30 yaşlarında daha çok artmaktadır.
  *Diş hassasiyetinize uygun diş fırçası seçmezseniz bu konuda zarar görebileceğinizden emin olabilirsiniz. Eğer sert kıllı diş fırçaları seçerseniz ve dişleriniz hassassa dişlerinizin kanama ihtimali yüksektir. Bu konuda yumuşak kıllı diş fırçası seçiminde bulunmanız gerekmektedir.
  *Diş sıkma ya da gıcırdatma: Dişlerinizi sıkma ya da gıcırdatma huyunuz varsa dişlerinize sandığınızdan fazla zarar verebileceğinizden emin olabilirsiniz.
  *Dişlerinizde diş eti çekilmesi gibi rahatsızlıklarınız varsa diş eti rahatsızlıkları ile karşılaşma olasılığınız yüksektir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş