1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Diş Fırçalamanın Tekniği

Konu, 'Diş Tedavisi' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Diş fırçalamanın çeşitli teknikleri yani yolları vardır, bildiğiniz gibi diş fırçalamak dişlerin korunmasında en önemli yere sahip bir uygulamadır. Dişinizi fırçalamadan önce özellikle ağız yapınıza uygun ve doktorlar tarafından tercih edilen bir diş fırçası seçmeli, ardından yine diş hekimleri tarafından tavsiye edilen diş macunu seçerek işinizi fırçalama tekniğine ve dişinizin gücüne bırakabilirsiniz.

  Doğru Diş Fırçalama Tekniği Hakkında Bilgiler.
  [​IMG]
  Kişinin diş fırçalanmasın da fırçanın duruşu dışındaki temel hareketler genelde aynıdır: Fırça diş eti çizgisine eğimli olarak yerleştirilmelidir. bu şekilde devam ederek küçük dairesel hareketlerle dişler fırçalanır. Daha sonra fırça, bir fırça boyu kadar kaydırılarak fırçalamaya devam edilir.

  Diş fırçası 45 derecelik açı yapacak biçimde tutulmalıdır ve diş eti hizasından başlanarak ağız boşluğuna doğru fırçalamaya başlanmalı. Dış yüzeylerden başlayan fırçalama sert darbeler halinde değil de, yumuşak ve daireler çizecek biçimde, ön dişlerden arka dişlere doğru yapılır. Sonrasında dişlerin iç yüzeyleri aynı şekilde fırçalanmalıdır. Bu işlemde fırça eğik tutularak, diş etinden ağız boşluğuna doğru hareket ettirilmeye özen gösteriniz. Daha sonrasın da dişlerin çiğneme yüzeyleri fırça düz olarak ileri geri hareket ettirilerek fırçalanır.

  Fırçalama işleminin en az 2 veya 3 dakika sürmesi gerekir. Sağlıklı diş etleri fırçalama esnasında kanamaz. Diş fırçası sizin özel fırçanız bu yüzden asla bir başkası ile paylaşmayacağınız gibi başkasının fırçasını da kullanmayınız. Diş fırçanızı en az 6 ayda bir değiştirmeniz gerekmektedir.

  Sağlıklı gülüşler.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş