1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Diş Beyazlatma Operasyonu Nasıl Yapılmakta?

Konu, 'Ağız ve Diş Sağlığı' kısmında Doktor Civanım tarafından paylaşıldı.

 1. D

  Doktor Civanım Yeni Üye

  Diş Beyazlatma Operasyonunun Çeşitleri Nelerdir?

  12 yaş üzerindeki insanlarda uygulanan diş beyazlatma operasyonu "ev tipi" ve "ofis tipi" olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Zamanla çevresel etkilerle sararan dişlerden rahatsız oluyorsanız diş beyazlatma operasyonunu düşünmenizde fayda var.
  [​IMG]
  Öncelikle ofis tipi diş beyazlatma yöntemini anlatalım. Zahmetli bir yöntem olduğu rahatlıkla söylenebilir. Çünkü ofis tipi beyazlatmada hasta yaklaşık 1 saat boyunca ağzını hiçbir şekilde kapatamıyor... Bunun doğal sonucu olarakda yutkunmada zorluk yaşıyor. Hekim tarafından diş yüzeylerine uygulanan beyazlatıcı jel ile yaklaşık 1 saat kadar ağız kapatılmadan bekleniyor. İşlem sırasında ağrı yada acı söz konusu değilken, işlemden sonra kişinin ağrı eşiğine göre hafif hassasiyetten doğan ağrılar hissedilebiliyor.

  Ev tipi diş beyazlatma yönteminde ise diş hekimi tarafından hastanın ağzından ölçü alınıyor. Hazırlanan şeffaf aparat ile hasta akşamları evde bir işlem gerçekleştiriyor. Hekim tarafından verilen jeli aparatın içine sıkıyor ve dişlerine yerleştiriyor. Jel kuruyana kadar aparat ağızda kalıyor.

  Evet ofis ve ev tipi diş beyazlatma yöntemi aşamaları bu şekilde. Dişlerde hassasiyet oluşması gayet normal endişe etmenize gerek yok. Sonuç farkedilir bir beyazlık garantisi veriyor.
   
 2. B

  Badem Yeni Üye

  Diş beyazlatma operasyonundan sonra dişlerin hassasiyetinde hep artış oluyor.
   
 3. S

  Sadem Yeni Üye

  Beyaz dişler kimin hoşuna gitmezki
   
 4. B

  Babet Yeni Üye

  Bembeyaz bakımlı dişler herkesin hoşuna gider elbette
   
 5. T

  Taha Yeni Üye

  Diş beyazlatma operasyonu yaptırdım bizzat. dişler korkunç hassas oluyor.
   
 6. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi


  Hassas oluyor derken biraz daha aciklik getirebilirmisiniz acaba?
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş