1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Diş Bakımı Nasıl Yapılır

Konu, 'Ağız ve Diş Sağlığı' kısmında Sadem tarafından paylaşıldı.

 1. S

  Sadem Yeni Üye

  Diş Bakımı Nasıl Olmalı


  Diş bakımı oldukça önemli bir işlemdir. Bir insanda ilk dikkat edilen dişlerin görüntüsüdür. Günlük yaşamımızda dişlerimizin bakımı çok önemlidir sabah ve akşam sadece 2 şer dakika dişlerimizin bakımına fırçalanmasına ayırırsak sağlıklı ve çürüksüz dişlere sahip olabiliriz.

  Günlük diş bakımında dikkat etmemiz gereken en önde gelen bakım yemek artıklarının dişlerden uzaklaştırılmasıdır bunu engelmemiz elbetteki elimizde gün içersinde dişlerimizi 2 defa fırçalamak bu sorunun önüne geçecektir.Dişlerin Mutlaka dişlerin günde 2 defa fırçalanması gerekiyor fırçalama yaparken mutlaka düzenli bir şekilde sırasıyla tüm diş yüzeyleri öncelikle dış kısım fırçalanmalı daha sonra iç kısım süpürme hareketleriyle fırçalanmalıdır.

  Dişlerin Üst ve alt çene kısımlarını fırçalarken fırçayı daha dik hareketlerle fırçalamak gereklidir Aynı şekilde dişlerin çiğneme yüzeylerinide sırasıyla fırçalamamız gereklidir.Diş fırçalamanın yanı sıra diş bakımında diş ipi kullanmak da günlük diş bakımı için çok önemlidir.

  Günlük bakımda mutlaka bir kere olsun diş ipi kullanılması gerekiyor.Ağız gargaralarıda fırçalama sonrasında 30 saniye ağzınızın içerisinde dolaştırın ve sonrasında bir şey yiyip içmeyin bu sayede hem ferah bir ağıza sahip olacaksınız hemde baktelerin uzaklaşmasını sağlamış olacaksınız.Sağlıklı ve bakımlı dişlere sahip olmak istiyorsanız bu önerileri mutlaka dikkate almalısınız..
   
 2. B

  Babet Yeni Üye

  Düzenli dişlerimizi fırçalayıp yılda en az bir kere bile olsa temizletmekte fayda var.
   
 3. T

  Taha Yeni Üye

  Dişlerinizi sürekli düzenli bir şekilde fırçalarsanız ekstra bakıma pek gerek kalmaz sanırım
   
 4. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Bu konu ile birlikte pc basindan su an kalkip dislerimi fircalama istegi geldi :D :D
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş