1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Diş Ağrısına Ne Yapmak Iyi Gelir?

Konu, 'Her şeyin Başı Sağlık' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Rahmetli Annem diş ağrısı çekmenin ölüm acısı gibi olduğunu ifade ederdi, oğlum diş ağrısı insanı kendinden alır derdi ve gerçekten de dişimiz ağrıdığında o günümüz, gecemiz çok zor geçer.Şayet apseli dişiniz varsa ilk işiniz bu dişinizi fırçalamak olacak.Burada, çürüğüne sıkışmış ve ağrıya neden olan dış artığını o bölgeden uzaklaştırmaya yardımcı olacaktır. Şayet çürüğe kolayca ulaşabiliyorsanız kolonya veya alkol damlatılmış bir kürdan yardımı ile çürüğün içinden yemek artığını çıkarmaya çalışınız.
  Diş Ağrısı.jpg
  Başka bir yol ise tuzlu su ile birkaç dakika gargara yapmayı deneyiniz. Su bardağının yarı yarıya sirkeyle elma üzüm sirkesi fark etmez karıştırılmış su ile yine birkaç dakika gargara yapmanız tavsiye edilmez. 9-10 tane kadar kuru karanfili öğütüp yarım su bardağı ılık suda 3 - 5 dakika demledikten sonra rengi değişen bu suyu soğutun ve gargara yapınız. Veya karanfili ağzınızda çiğneyip çürüğün üzerinde bekletiniz buda etkili olacaktır.

  Karanfilin uyuşturma etkisi dişinizde ki ağrıyı dindirmeye yardımcı olacaktır. Ezilmiş veya ağzınızda çiğnediğiniz 1 - 2 diş sarımsağı çürük dişin üzerinde bekletiniz. Bu bölgedeki iltihabın dolayısıyla iltihabın sebep olduğu basınç ağrısını azaltabilir ve ağrıya neden olabilecek her türlü bakteriyi yok edecektir. Nane ve limonun da bu tür ağrıya iyi geldiğini söyleyebiliriz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş