1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Dinazorlar Neyle Beslenirlerdi?

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Dinazor Ne Yer Pardon Ne Yerdi?
  Dinazorlar ne yerlerdi
  Dinazorlar neyle beslenirlerdi

  Bilimsel araştırmalar dinozorların tarih öncesi, dünyanın her kıtasında yaşadıklarını gösteriyor. Son olarak 1986 yılında Antarktika'da zırhlı ir "Ankylosaurus"a ait fosil ve bir "Drnithopood" iskeletinin bir bölümü ortaya çıkarıldı.
  Alaska'da elde edilen dinozor bulgularıyla birlikte, onların Kuzey Kutbu enlemlerinde de yaşadıkları kanıtlandı. Ne var ki, dinozorların büyük bir bölümü soğuk ve kış olan bu kutup bölgelerinde bütün bir yılı geçirdikleri söylenemez, yaz aylarında düşmanları tarafından kovalanan otobur dinozorların bazılarının kuzeye, Batı Kanada'ya doğru giderek, taze yiecek aramışlardır. Burdan dinazorların otçul yaratıklar olduğu söylenebilir.
  Dinozorların soylarının tükenmesindeki etken büyüklükleri değilse de, onların yeme alışkanlıklarıydı. Sadece bir tek çeşit bitki ile beslenen dinozorlar, belki de bu bitkilerin ortadan kalkmasıyla yok oldular. Belki de, seçebilme özelliklerinin var olmaması nedeniyle zehirli bitkileri yiyerek öldüler.
   
 2. a

  avrupali Yeni Üye

  Cok ciddi ve heyecanli bir gecmis tarihleri var. Arastirmasini yapmak isterdim.
   
 3. i

  irem Yeni Üye

  Araştırmasını bende yapmadım ama hep nedense otçul olduklarını düşündüm
   
 4. M

  Misafir Misafir

  Dinazor ot yeseydi dünya Kuraklıktan geçilmezki Bence o Çağa ait bazı daha gelişmiş canlılarla beslenmişlerdir
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş