1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Dinazor Müzesi Nerede?

Konu, 'Yararlı Bilgiler' kısmında Kelebek tarafından paylaşıldı.

 1. Kelebek

  Kelebek Yeni Üye

  Dinazor Müzesi istanbul
  Dinazor Müzesi Ankara
  Dinazor Müzesi nerede,
  Dinazor Müzesi hakkında bilgi,

  En Büyük Dinazor Müzesi
  [​IMG]

  Çin'de bulunan Şandong Tenyü doğa müzesi, dünyanın en büyük dinazor müzesi olarak Guiness rekorlarlar kitabındaki yerini aldı.

  28 bin metrekarelik alanta 116 dinazor türü ve binlerce fosil sergileniyor. Müzede, farklı türlere ait birçok dinazorun eksiksiz iskeletleri de yer alıyor.

  Müze, bazı nadir türlerdeki fosillere de ev sahipliği yaptığı için, müzenin 5 farklı alanda daha dünya rekoru bulunuyor.

  Londra merkezli Guinness, müzenin 28 bin metrekarelik bir sergi alanında 1106 dinozor türünün yanı sıra binlerce fosile ev sahipliği yaptığını açıkladı.

  Çin Bilimler Akademisi Omurgalı Paleontoloji ve Paleoantropoloji Enstitüsü de, müzede 368 psittacosaurid, 391 dromaeosaurid, 255 anchiornis, 22 jeholosaurus türlerinin yanı sıra 70 nadir türün bulunduğunu, bu dinozor türlerinin de birçoğunun eksiksiz iskeletlerden oluştuğunu belirtti.

  Müzede bu türlerin yanı sıra on binlerce fosilin bulunduğunu kaydeden uzmanlar, müzenin bu rekordan önce bazı nadir türlerde fosillere ev sahipliği yaptığı için 5 farklı alanda daha dünya rekoruna sahip olduğunu ifade etti.
   
 2. i

  irem Yeni Üye

  Dinazor müzesini herkez görmeli
   
 3. M

  Misafir Misafir

  ankaradır tabiki ama burada dinazorlar müzesi nerededir?
   
 4. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  dinazor müzesi çindedir.
   
 5. E

  Elma Yeni Üye

  Dinazor müzesine ilgi gerçekten çok büyük
   
 6. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  çine gidersem dinazor muzesini mutlak ziyaret edicem.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş