1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Dilaver Cebeci Biyografi-Dilaver Cebeci Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  Dilaver Cebeci  Edebiyatımızda 27 senedenberi Seyyâh-ı Fakîr Evliyâ Çelebi müstear adı ile yer alan ve yeni bir mizahi tarzın öncüsü olan 1997) gibi eserleri neşredildi.  ESERLERi:  SEYRANNAME  Evliyâ Çelebi dilimizin ve kültürümüzün mizahla renklenmiş en canlı simasıdır ve 17. yüzyıldan beri güler yüzlü üslûbun timsalidir. O'nun üçyüz yıldır yaktığı meşaleyi Seyyah-ı Fakîr Evliyâ Çelebi de otuz yıldan beridir aktüel hayatımıza tuttuğu ışıkla canlandırmaktadır. Aralarındaki fark Osmanlı ve Cumhuriyet farkıdır. Yoksa bakış tarzı düşünecek ve elinizden bırakamayacaksınız inancındayız.  SİTARE  Sitâre... Dilâver Cebeci'nin bu unutulmaz şiiri için hep birşeyler söylemek gelmiştir içimden. Çünkü onu bir şiir şöleninde sitâreyi ve seni bütün ruhumla selamlıyorum.
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  kim olduğunu ölümünden sonra öğrendiğim şair."yalnızlığa övgü, şimdiki zaman çekiminde bir mahkuma mektup, kandehar dağlarında sabah namazı, sitare" en güzel şiirlerindendir.ülkücü, milliyetçi, idealist bir şairdir.
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş