1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Dila Hanım Dizisinin Oyuncuları Kimler

Konu, 'Televizyon' kısmında Mevsim tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Mevsim Yeni Üye

  Dila Hanım Oyuncu Kadrosundaki İsimler
  Dila Hanım Dizi Oyuncularının Adları

  Türk Sinemasının beğenilen filmlerinden biri olan Dila Hanım dizisi yayınlandığından bu yana olaylar oluyor. Dizinin başrollerini Erkan Petekkaya ve Hatice Şendil oynamakta.. Kadroda Onur Saylak'ın da yer alıyor.

  Erkan Petekkaya

  [​IMG]

  Hatice Şendil

  [​IMG]

  Onur Saylak

  [​IMG]
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  1977’de Necati Cumalı’nın aynı adlı eserinden beyazperdeye de aktarılan Dila Hanım’ın televizyon uyarlaması 14 Eylül Cuma günü Star’da başlıyor. Zülküf Yücel’in senaryolaştırdığı, Onur Tan’ın yönettiği dizinin başrollerindeErkan Petekkaya ve Hatice Şendil rol alıyor.
  Dila ve Rıza’nın ölümsüz aşkı…
  Adana’da çekimleri süren Dila Hanım, kendi adaletini kendi sağlayan, sözü kanun yerine geçen ağaların ve beylerin hüküm sürdüğü düzene tek başına karşı koymaya çalışan, ölen eşinin ardından adalet arayan genç, şehirli Dila’nın (Hatice Şendil), ve imkansız aşkı Rıza Bey’in (Erkan Petekkaya) hikayesini anlatıyor.Sarıgöl’de yaşayan iki büyük aile Barazoğulları ve Selamoğulları’nın kaderi Barazoğlu İhsan ve karısı Dila’nın kasabaya yerleşmesiyle yeniden yazılacaktır. İhsan Barazoğlu ve Dila’nın mutlu evlilikleri talihsiz bir olayla gölgelenir.
  Barazoğullarının reisi Seyit Bey (Engin Şenkan), arsasını Selamoğlu ailesinin dürüst ve saygıdeğer ismiRıza’ya (Erkan Petekkaya) satmak için anlaşınca ailenin küçük oğlu Azer kavga çıkarır. Yıllardır Rıza’ya kin besleyen Azer’in (Necip Memili) silah çekmesiyle kavga başka bir boyuta taşınırken araya giren İhsan, vurulur.İhsan, arkasında seven bir kadın ve düşmanlıklar bırakarak bu dünyadan ayrılır. İhsan Bey’in karısı Dila Hanım(Hatice Şendil), silahlı kavgada kocasını vuran Karadağlı Rıza’yı öldürmeye yemin eder. Dila, bir rastlantı sonucu, hiç tanımadığı Rıza ile tanışır. Ona kocasının katili olduğunu bilmeden büyük bir aşkla bağlanır. Rıza daDila Hanım’a büyük bir aşk beslemektedir. Rıza, Dila’nın kim olduğunu öğrendiğinde kimliğini gizleme yolunu seçer. Rıza bir yandan İhsan’ın ölümünden dolayı vicdan azabı çekerken diğer yandan giderek aşık olduğuDila’nın intikam hırsıyla karşı karşıyadır. Dila’dan gerçek kimliğini gizlemiş olması ve aralarında günden güne büyüyen aşk, olayları daha da içinden çıkılmaz bir hale sokacaktır.
  Mağrur ve güçlü Dila Hanım, gururlu ve kendine güvenen Karadağlı Rıza’ya karşı aşkının mı peşinden gidecek yoksa kinin mi? Sevgi, kin ve düşmanlığa, Azer ve Kahya Canip’in entrikalarına, geleneklerin, törelerin baskısına rağmen bu aşk yeşerebilecek mi?
  Tür: Drama
  Yapımcı : Gold Film
  Senaryo: Zülküf Yücel
  Yönetmen: Onur Tan
  Oyuncular: Erkan Petekkaya (Rıza Bey), Hatice Şendil (Dila Hanım), Hülya Darcan (MelikeRıza Bey’in annesi), Engin Şenkan (Seyit Beyİhsan ve Azer’in babası), Necip Memili (Azerİhsan’ın kardeşi), Feraye Darıcı (SultanAzer’in eşi), Burçin Abdullah (FatmaRıza Bey’in kardeşi), Ali Düşenkalkar (Kahya CanipSeyit’in kahyası), Özlem Tokarslan (HayriyeKahya Canip’in eşi), Yeşim Gül Akşar (Eren HanımDila’nın annesi), Can Nergis (İhsanDila’nın ölen eşi), Oktay Gürsoy (MetinRıza’nın kardeşi), Zeynep Özder(HülyaMetin’in sevgilisi), Asuman Bora (GurbetMetin’in annesi)…
   
 3. a

  asiye Yeni Üye

  Kadro hiç fena değil lakin Erkan PETEKKAYA'nın bulunduğu dizilerden pek haz almıyorum
   
 4. E

  Elif Dilara Yeni Üye

  Onur SAYLAK kesinlikle süper bir oyuncu
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş