1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Detaylı Ascension Adasının Haritası

Konu, 'ABCÇ Sözlük' kısmında Abdullah tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Abdullah Yeni Üye

  Detaylı ascension adası haritası
  ascension adasının haritası detaylı

  Adaya özel ucak ve helikopterle gitmek isteyenlere özel pistler mevcut. Adanın görsel resimlerini daha sonra paylaşacağız.
  [​IMG]
   
 2. d

  darkness_quenCh Yeni Üye

  Ascension adası, Atlas Okyanusunun güneyinde Birleşik Krallık'a bağlı ada. Volkanik bir ada olan Ascension'un yüzölçümü 91 km²'dir. 1,287 km güneydoğudaki İngiliz sömürgesi olan Saint Helena'ya bağlıdır. Nüfus; 1,100.

  Portekizli denizci Joao da Nova'nın 1501'de İsa'nın Göğe Yükselişi (Ascension) Günü'nde keşfettiği ada, Napolyon'un 1815'te Saint Helena'ya gelişine değin boş kaldı. Bu tarihte Ascension'a İngiliz askerleri yerleştirildi. 1922'den bu yana Saint Helena'ya bağlı olan adada, Saint Helena valisini temsil eden bir yönetici bulunur. İngiltere'nin ilk denizaşırı uydu haberleşme istasyonu 1966'da burada kurulmuştur. 1982'de Birleşik Krallık ve Arjantin arasındaki Falkland Savaşında, İngiliz uçak ve gemilerine yakıt sağlayan bir üs olarak kullanıldı. Adada ABD'ye ait bir hava üssü de vardır.
   
 3. N

  Nida Yeni Üye

  Ascension adasına özel bir helikopterle gitmek gerek adalara karşı hep bir ilgim alakam olmuştur
   
 4. a

  aleyna Yeni Üye

  Adaya helikopterle gidecegim ucuş kartım hazır :p
   
 5. R

  Ruhsar Yeni Üye

  Ben özel uçağımla gideceğim adaya
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş