1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Deri Koltuk Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

 1. B

  Bal Arısı Yeni Üye

  Salonlarınızda ya da oturma odalarınızda misafirleriniz geldiği zaman kullandığınız deri koltuklar nemli temiz bir bez ile çok pratik bir şekilde temizlenebilmektedir. Fakat arabalarınızda ya da ofislerinizde kullandığınız deri koltuklar daha sık kullanıldıkları için daha farklı yöntemlerden yararlanılarak temizlenmelidir.

  Deri koltukların temizliği için yapı marketlerde kolay bir şekilde bulabileceğiniz temizlik ürününü alarak sık kullandığınız deri koltukları bu temizlik maddesi ile temizleyebilirsiniz. Böylelikle bu temizlik maddesinin koruyucu etkisi ile temizlik ardından uzun süre bu deri koltuklar toz, kir ve pasdan arınmış olacaktır. Bu temizliğin yanı sıra kahve lekesi, yağ lekesi ya da tükenmez kalem lekesi gibi lekelerin deri koltuklarınızdan arınması içinde özel deri temizlik ürünleri satılmaktadır. Bu ürün kullanımları ile bu lekelerden kurtulmanız da mümkündür.

  Ofis ve arabalarınızda bulunan deri koltuk temizliğinde ayrıca arap sabunu, yarım kova ılık su ve suyu emici özelliğe sahip mikro fiber sünger bez ile de temizliği kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Deri bakım kremi ve vazelinden yararlanabilirsiniz.

  Önce nemli bir bez ile deri koltukların tozunu almalısınız. Ardından ılık suda süngeri ıslatıp bir miktar arap sabunu da alarak yumuşak hareketlerle deri koltuklarınızı ovabilirsiniz. Daha sonra mikro fiber bez ile durulama aşamasına geçebilirsiniz. Ardından güzelce kurulayıp deri bakım kremi ya da vazelinden yararlanarak deri koltuklarınızın daha uzun ömürlü kullanılması amacı ile son bakım işlemini de gerçekleştirmeyi ihmal etmemelisiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş