1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Depresyondaki Kişiye Söylenmeyecek Şeyler

Konu, 'Psikiyatri' kısmında ender tarafından paylaşıldı.

 1. ender

  ender Yeni Üye

  Depresyon günümüz hastalığı olup çıkmıştır. Etrafımızda en ummadığımız kişiler bile depresyona girmektedirler. Bu nedenle depresyona giren birine söylenmeyecek sözleri öğrenip bu sözleri söylememeye özen göstermeliyiz.

  Depresyona girmiş biri içinde bulunduğu durumdan kurtulmak için çabalarken siz çıkıp bunların hepsi kafanda bitiyor derseniz en büyük hatayı yapmış olursunuz. Bunu söyleyerek karşımızdaki kişinin sorununu çözdüğümüzü sanırız ama aslında en büyük hatayı yapmış oluruz. Bu söz ne kadar gerçek olsa da karşınızdaki kişinin sorununu çözmeye yetmiyor.

  Depresyondaki birine her şeyin var neden mutsuzsun da dememek gerekir. Kabul edin ki zengin olmak yani her şeye sahip olmak mutluluk getirmeyebilir.

  İnsan içine çık biraz dediğiniz kişi depresyonda ise onu tahrik etmiş olursunuz. Çünkü o kişinin gelecek adına herhangi bir beklentisi yoktur. Bırakın geleceği yarın için bir beklentisi bile yoktur; insan içine çıkmak onu daha çok mutsuz eder.
  14323_depresyondaki-kisiye-soylenmeyecek-5-sey.jpg
  Herkesin problemi var senin ki dert mi dediğiniz an depresyondaki kişiyi daha çok bunalıma sokmuş olursunuz. Evet herkesin problemi vardır mutlaka ama bu durum kişinin içinde bulunduğu durumda herhangi bir değişim yaratmaz.

  Yoga yap! Bunu dediniz diye o kişi düzelecek mi sanıyorsunuz? Düşük düzeydeki depresif hallerde etkili olan yoga orta ve ileri düzeydeki depresyon sorunu yaşayan kişilerde hiçbir işe yaramaz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş