1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Depremden Sonra Emniyet Müdürlüğünün Görevleri Nelerdir

Konu, 'Sosyal Konular' kısmında Şuşu tarafından paylaşıldı.

 1. Şuşu

  Şuşu Yeni Üye

  Emniyet Müdürlüğü Depremde Ne yapar

  Emniyet Müdürlüğü depremden sonra neler yapar

  Emniyet Müdürlüğü halkı deprem hakkında bilgilendirmelidir. Deprem sonrasında insanlar arasında depremle ilgili doğru olan veya olmayan haberler yayılabilir. Emniyet Müdürlüğü olan depremle ilgili doğru olan bilgileri insanlara vermelidir.
  Ayrıca arama kurtarma çalışmalarında bölgeyi iyi tanıyan emniyet personelinden yardım alınabilir. Polisler çadır kurmada vatandaşlara yardımcı olurlar. Vatandaşların getirdiği yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması sağlarlar. Gıda ve çadır dağıtımında kargaşalığı önlemek için gerekli düzenlemeleri ve koordinasyonu sağlarlar. Ayrıca Deprem zedelere asıl görevliler gelene kadar psikolojik destek verebilirler.
   
 2. e

  emin arslan Misafir

  deprem sonrası deprem oluşmadan önce deprem çantası hazırlamalıyız . depremden sonra ise kıılayın bize yapacağı yardıma bırakmalıyız benim sormak istedigim soru şudur: (deprem sonrasında polislerin üstleneceği görev nedir...) ben üstün zekalı biri değilim ama çalışırım öğretmenimi çok seviyorum;soruma cevap verirseniz sevinirim iyi günler .................. insallahh bir gün karşılaşırız
   
 3. B

  Badem Yeni Üye

  Depremi rabbim hiçbir kuluna yaşatmasın
   
 4. K

  Kayıtsız Üye Misafir

  çok yardımcı oldu
   
 5. T

  Taha Yeni Üye

  Ülkemiz deprem ülkesi olduğundan emniyetin üzerine düşen görevlerde mevcuttur.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş