1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Dengesiz Bir Erkek İle Nasıl Başa Çıkılır?

Konu, 'Kadın Erkek İlişkileri' kısmında ender tarafından paylaşıldı.

 1. ender

  ender Yeni Üye

  Asabi erkek sendromu bulunan kısacası dengesiz erkek olarak nitelendirilen erkek tipi etrafımızdaki erkeklerin %35'inde görülen bir durum olarak bilinmektedir. Böyle bir erkek ile birlikte iseniz sık sık ona kızıp küseceğinize sizler için özenle hazırladığım önerilere göz atmanızı tavsiye ederim.

  Bu tip erkekler yaşadıkları duygusal olaylar nedeni ile içine kapanan sizinle konuşmayan erkekler olabildikleri gibi duygusal yönden iniş çıkışlar yaşayan erkekler de olabilirler. İçine kapanan erkekler duygusal bozukluk yaşadıkları dönemde sizinle iletişim kurmak istemezler; size sevgisini hissettirmedikleri gibi sizden gün be gün uzaklaşmaya başlarlar. Duygusal olarak iniş çıkış yaşayan erkekler ise sebepsiz yere sizinle kavga etme yeteneğine sahiptirler. Kadınlar kızdıkları konuyu karşılarındakine kolay bir şekilde söyleyebilirken; erkeklerde durum böyle değildir. Birlikte olduğunuz erkek dengesiz hareketler sergiliyorsa onu tanımaya çalışıp ona göre sergilediğiniz davranış biçimini belirlemelisiniz.
  foto_07dfb887-6ea7-47cd-a5d2-731db4438db8_1.jpg
  Öncelikle erkek arkadaşınızın size karşı olan huysuzluklarının sıklığını belirlemelisiniz. Onu sürekli teselli edip edemeyeceğinizi; onunla bir hayat geçirmeye uygun olup olmadığınızı gözden geçirmelisiniz. Bu konuda karar verdikten sonra böyle bir erkek ile ömür geçirecekseniz ona sabır göstermeye onu okumaya çalışmalısınız. Duygusal dönemlerinde benimle konuşmak ister misini, sorununu paylaşabilirim gibi telkinlerde bulunarak o sussa dahi yanında olduğunuzu ona hissettirmelisiniz. Konuşmak istemiyorsa ben yanındayım istediğin zaman konuşabiliriz mesajını vererek yaklaşım gösterebilirsiniz.
   
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Hmm bilgiler icin tesekkur ederim öncelikle. Dengesiz erkekler basa cikmak kolay degildir aynen, bir kadin olarak sabirli olmak gerekir diye dusunuyorum. Ancak birsuru farkli insan turu vardir kisiden kisiye, davranistan davranisa göre degisir bu.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş