Davraz Kayak Merkezi

elnur

elnur

Yeni Üye
Kış sporunu seviyorsanız ve kış sezonunda kayak yapmak amacı ile nereye gitmeliyim düşünceniz varsa Davraz kayak merkezi ziyaretinde bulunarak harika bir hafta sonu tatili geçirebileceğinizi aklınızdan çıkarmamalısınız. Davraz Dağı 2637 metre zirve yüksekliğine sahip bir dağdır. Akdeniz Bölgesi'nin Göller Yöresi'nde Eğirdir ve Kovada Gölleri arasında yükselen Isparta Ovası'nı kuşatmış bir dağ olarak büyüleyici bir görünüme sahiptir.

davraz-kayak-pisti.jpg


Davraz Dağı Karlıyayla kış sporları turizm merkezi Isparta'nın 26 km güneydoğusunda yer almaktadır. Bu bölge 17 Şubat 1995 tarihinde turizm merkezi olarak ilan edilmiştir. Bu bölgedeki bitki örtüsü çam, ardıç, sedir ve otsu bitkiler olup bölgedeki tek akarsu Ardıçdibi Deresi'dir. Antalya'ya yakınlığı nedeni ile kış turizmi bakımından avantajlı turizm bölgeleri arasında yer almaktadır.

Türkiye'nin en gözde kayak merkezlerinden birisi olan Davraz Dağı kayak merkezi Türkiye'nin yanı sıra Rusya, Avrupa, Ukrayna ve Orta Doğu bölgelerinden de birçok kişinin ziyaret ettikleri kayak merkezleri arasında yer almaktadır.


_4_424_1347531837.jpg


Ulaşım asfalt yol ile sağlanıyor olup bazı il merkezlerine uzaklığı şu şekildedir:

Isparta Şehir Merkezine : 26 km
Isparta Havalimanına : 50 km
Eğirdir Şehir Merkezine : 23 km
Antalya Havalimanına : 125 km
Antalya İl Merkezine : 140 km uzaklıktadır.

Kayak merkezinde saatte 1000 kişiyi taşıyabilen 1211 metre ve saatte 800 kişiyi taşıyabilen 936 metre uzunluğunda 2 adet telesiyej; saatte 800 kişi taşıyan 624 metre uzunluğunda bir adet teleski ile birlikte 300 metre uzunluğunda bir adet babylift bulunmaktadır.

4.jpgEğirdir Gölü'nün harika manzarasını izleyerek kaymak istiyorum diyorsanız Davraz Dağı Karlıyayla kış sporları turizm merkezi sizler için adeta kaçırılmaz bir fırsat olacaktır. Profesyoneller için 8- 10 kmlik harika parkurları olan bu kayak merkezini görmeye ne dersiniz?
 
Üst