1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Daha Sağlıklı ve Daha Parlak Dişler İçin Neler Yapmalısınız?

Konu, 'Ağız ve Diş Sağlığı' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizfeneri Yeni Üye

  Diş temizliği ve parlaklığı herkesin önem verdiği konular arasında yer almaktadır. Dişlerinizin daha sağlıklı olması açısından yapmanız gerekenler arasında kullandığınız diş fırçası, diş macunu hatta gargaranıza bile dikkat etmek olmalıdır.

  *Diş lekelerinizden kurtulmak için eczaneden alacağınız beyazlatıcılar haricinde diş macunlarınızdan faydalanabilirsiniz. Kimi zaman doğal ürünlerden yararlanmakta da fayda görülmektedir; fakat daha derin lekeleri çıkarabilmek için diş hekiminden yararlanmanız gerekmektedir.

  *Fazla nikotin içerikli içecekler kullanıyorsanız diş beyazlatıcı kitlerden yararlanmanız yerinde bir tercih olacaktır. Diş temizleme kitleri haricinde jel tipi temizleme kitlerinden de faydalanabilirsiniz. Diş beyazlatma bantlarından da yararlanarak dişlerinizde istediğiniz beyazlığı elde edebilirsiniz. 1 hafta boyunca yararlanabileceğiniz bu bantları günde 1 ya da 2 dakika kullanmanız yeterli olacaktır.Sonuca inanamayacaksınız.

  *Peroksit ya da karbonat içeren diş macunlarından yararlanarak da dişlerinizde beyazlatıcı etkiyi görebilirsiniz.

  *Bazı yiyecekler arasında yer alan diş temizleyici özelliğe sahip meyve- sebze tercihlerinde bulunabilirsiniz. Elma, armut, havuç, kereviz, armut gibi yiyeceklerden yararlanılabilir. Şekersiz ciklet de diş beyazlatmada sizlerin en önemli yardımcılarınız arasındadır.

  *Ağzınızda diş beyazlatırken dolgu, köprü ya da kron gibi uygulamalar yapıldı ise dikkatli davranmanız gerekmektedir. Bunlar üzerinde farklı diş beyazlatıcı tekniklerden faydalanabilmek için diş hekimlerinden yararlanmakta fayda görülmektedir.
   
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Bircok önemli noktalara deginilmis ancak ilk paragrafta cidden son derece önemli bilgiler yer aliyor.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş