1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Daha Sağlıklı Dişler İçin 8 Önemli İpucu

Konu, 'Ağız ve Diş Sağlığı' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Sağlıklı dişler sağlıklı bir bedene sahip olmakla adeta bir tutulmaktadır. Sağlıklı dişler ve bembeyaz tebessümler için sizi canlı tutacak gülüşleri yüzünüzde görmek için sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

  Günde en az 2 kere dişlerinizi fırçalamalısınız.

  45 cm'lik diş ipi ile diş sağlığınızı koruyabilirsiniz. Diş ipinin büyük bir kısmını parmağınıza sarın. İpin 4- 5 cm'lik olan kısmı açıkta kalmalı; bu kısımla diş temizliğinizi gerçekleştirmelisiniz.

  4 ayda bir diş fırçanızı değiştirmelisiniz. Diş fırçası bu süre zarfında aşındığı için değiştirilmeye ihtiyaç duyulmaktadır.

  Senede en az 2 kere diş doktorunuza kontrolünüzü yaptırmalısınız. Diş hekimine gitmek için diş sağlığınızın bozulmasını beklemeyin.

  Asitli içecek tüketimi tercihinde bulunduysanız 30 dakika bekledikten sonra diş fırçalamalısınız. asitli içeceklerin dişleri aşındırdığını unutmamalı; senede bir kere diş beyazlatma işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz. Dişlerinize çok iyi bakıyorsanız rutin kontrollerinizi 2 yılda bir yaptırabilirsiniz. Bu süreyi belirleme işleminiz için diş doktorunuzdan yönlendirme alabilirsiniz.

  Dişlerinizi fırçalamalı; diş ipi ile diş temizliğinizi yaptırmalı ardından dil temizliğinizi gerçekleştirmelisiniz.
   
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Öneriler gayet guzel, begendim ve dogrular. Önem vermemiz lazim dislerimize, ilerleyen yaslarimizda kafamizi cok yerlere vururuz yoksa.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş