1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Daha İyi Yaşlanmak İçin Neler Yapmalıyım?

Konu, 'Yaşam ve Sağlık Bilgi Bankası' kısmında Rabba tarafından paylaşıldı.

 1. R

  Rabba Bölüm Yöneticisi

  Yaşlılık dönemini iyi ya da kötü geçirmede kandaki insülin seviyesinin önemi bulunmaktadır. Kaliteli yaşlanma ve yaşlanma hızını azaltmada belirleyici bir unsur olan insülin seviyesi artışı yaşlanmayı çabuklaştırmaktadır. Özellikle 40 yaşından sonra insülin seviyesi izlenmelidir. Kaslarımızın kontrolü de yaşlanma dönemini iyi geçirmemizde etkilidir.

  Güçlü kaslarımız varsa yaşlılık dönemlerimizde ihtiyaçlarımızı daha rahat karşılayabiliriz. Kaslarımız kuvvetli ve çoksa kilo kontrolü kolay gerçekleşebilmektedir.
  [​IMG]
  Kolestrol, trigliserid, güçlü şeker kontrolü, düşme sonucunda kemik kırıkları ile az karşılaşma görülmektedir. Beyin- beslenme ilişkisine de dikkat etmek gerekmektedir. Doymuş yağlar fazla tüketilmemelidir. Omega 3 bakımından zengin besin tüketimleri gerçekleştirilmelidir. B12 vitamini ile demir bakımından zengin besinler tüketilmesi yaşlılık döneminde tüketeceğiniz faydalı besinler olarak görülmektedir.
   

  Ekli Dosyalar:

 2. Murat

  Murat Yönetici

  Yaşlılık durumuna erene kadar öncelikle sağlıklı bir şekilde ilerlemek gerekiyor.
  [​IMG]
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş