1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Dağınık Mutfak Toplama Yolları

Konu, 'Yararlı Bilgiler' kısmında denizkızı tarafından paylaşıldı.

 1. denizkızı

  denizkızı Yeni Üye

  Mutfak evimizin en hızlı dağılan ve toplanmazsa içinden çıkılmaz bir hal alabilecek yerleri arasında yer almaktadır. Mutfakta yararlanabileceğiniz hızlı mutfak toplama ipuçlarını size sunarak mutfağınızın her daim düzenli olmasına yardımcı olmaya çalışacağım.

  Mutfakta dağınıklığı toplamak için öncelikle dolap içlerinden başlayabilirsiniz. Dolap içinde takımı bozulmuş parçaları, çekmece içlerinde ya da tezgah üzerinde kullanmadığınız eşyaları ne yapacağınıza karar vermek dağınıklığın büyük bir kısmının toplanmasına yardımcı olacaktır.

  Şeker, çay, çorbalık, makarna paketlerini düzenlemek için önce hepsini tezgah üzerine dizin. En çok kullandıklarınızı dolapta en kısımlara fazla kullanmadıklarınızı arkalara istifleyin ki her seferinde tekrar tekrar dolap düzenlemek durumunda kalmayın.
  pratik-ev-düzenleme.jpg
  Çorbalık, baharatlık ya da makarna açıp boşalttığınız el altındaki saklama kaplarınızı çok kullandıklarınızı alt t-raflara birlikte kullandıklarınızı yan yana koyarak düzenleyin ki çabuk dağılmasın.

  Fazla poşetleriniz için şık bir poşet bebek alarak düzgün bir şekilde katlayarak poşetlerinizi bebeğinizin içine atabilirsiniz.

  Çay, kahve gibi malzemeleri cam kavanozlarda muhafaza edin, misafiriniz geldiği zaman saatlerce aramayın. Dilerseniz mutfak tezgahınızın bir köşesinde bu malzemelerinizi yan yana dizebilirsiniz.

  Mutfak malzemeleriniz bittikçe almak için unutmamak adına elinizin altında bir yerlere küçük bir not defteri ve kalem koyabilirsiniz. Böylece oturup düşündüğünüzde unuttuğunuz eksik kalmamış olur. Haydi kolları sıvayın ve başlayın mutfağınızı düzenlemeye.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş