1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Cumhuriyet Bayramı'nda Neler Yapacağız?

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Öğretmen, panolara Atatürk ve Cumhuriyet Bayramı ile ilgili görselleri asar. Öğretmen Atatürk’ün resmini göstererek “Çocuklar bu resimdeki kişinin kim olduğunu biliyor musunuz? Evet bu resimdeki kişi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Atatürk bizim en büyük öğretmenimizdir. Bizim için okullar, yollar yaptı. Hep bizim iyi olmamız için çalıştı. Bu yukarda gördüğünüz (bayrak resmini göstererek) resmin ne olduğunu bilen var mı? O bizim bayrağımızdır, ülkemizi tanıtır. Kırmızı rengin üzerinde beyaz ay ve yıldız vardır. Bayrak yere atılamaz, örtü gibi kullanılmaz ve kirletilmez. Bayrağımızı her zaman temiz ve yüksek bir yerde korumalıyız.

  Atatürk ve en yakın arkadaşları düşündüler ve cumhuriyet ile yönetilmenin doğru olduğunu anladılar. Ülkemizde yaşayan herkese de bu düşüncelerinden bahsettiler. Ülkemizden düşmanları gönderdiler. Ülkemiz bağımsızlığını kazandı ve 29 Ekim 1923 yılında Cumhuriyeti ilan ettiler. Bizler de her yıl 29 Ekim tarihinde bu güzel günü şiirler okuyarak, bayraklar asarak, gurur duyarak kutlarız. Cumhuriyet Bayramı bizim milli bayramlarımızdan biridir.

  Şimdi sizlerle sınıfımızı süsleyeceğiz ve Cumhuriyet Bayramımızı kutlayacağız.” der. Sınıf süslenir. Atatürk ile ilgili şarkılar dinlenir. Cumhuriyet Bayramı kutlama programına eşlik edilir.

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü ayrıca aşağıda eklediğim bayraklardan istediğinizi sanat etkinliği olarak yaptırabilme fırsatından faydalanabilirsiniz.

  1.jpg 40444ed924eb72721.jpg 253804cc9746faa477.jpg 594904ccbf495bb5b9.jpg c62bf7f7af0caae68fd454f376315f791.jpg
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş