1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocukluk Ve Ergenlik Döneminde Nasıl Beslenilmelidir?

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  Yaşa Uygun Beslenme
  Bilim insanları tıpkı beslenme gibi vitamin ve mineral alımının yaşa göre belirlenmesi gerektiğini savunmaktadır. Üstelik bunun haplarla değil doğal yollarla sağlanması gerekliliği de unutulmaması gereken bir gerçektir. Yaşlanma sürecini yavaşlatmak için yediğiniz besinlerin kalitesine ve besleyici özelliğine son derece dikkat etmeniz gerekmektedir. Kendinizi sağlıklı ve zinde hissetmenizi sağlayacak besinler hakkında bilgi edinmeye ne dersiniz?

  Çocukluk Ve Ergenlik
  Doğru beslenme alışkanlığı mümkün olduğunca erken yaşta başlamalıdır. Çocukluk ve ergenlik yılları boyunca büyüme ve gelişme süreci devam ettiğinden bu dönemde vitamin ve minerallerini ihmal edilmemesi gerekmektedir. Kalsiyum, kemiklerin ve dişlerin gelişmesi için esas olduğundan çocuklar ve gençler, süt ürünlerini beslenme listesinden eksik etmemelidirler.

  Ayrıca yaşamlarının ilerleyen dönemlerinde kalp hastalıkları ve Alzheimer riskiyle karşı karşıya kalmak istemeyen gençler şimdiden yüksek oranda yağ içeren besinlerden, özellikle de doymuş yağlardan uzak durmalıdırlar. Ergenlik döneminde ki kızlara ise adet periyotlarıyla birlikte demir eksikliği baş gösterdiğinden, genç kızların et, kabuklu deniz ürünleri, patates, eşil yapraklı sebzeler gibi demir açısından zengin bir beslenme programları uygulamaları gerekmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş