1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuklarla Nasıl Verimli Zaman Geçirilir?

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında hayal perisi tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hayal perisi Yeni Üye

  Çocuk keşfetmeye ve öğrenmeye hazır bir yapıya sahiptir. Her şeye meraklı; kurcalamak isteyen ve kendisi keşfetmek isteyen bir yapıya sahip olduklarından dolayı elde ettikleri bilgileri bir bilgisayar gibi kaydetmeye hazırdırlar. Çocuklar en büyük keşiflerini oyun sayesinde edinirler.

  *Anne babaların çocukları ile oynamaları çocukların ebeveynlerinle oynadıkları oyundan bir şeyler keşfedebilmesine rehberlik etmektedir.

  *Çocuk ile verimli zaman geçirmek tüm dikkati çocuğa yoğunlaştırıp, odaklayarak zaman geçirmek demektir. Çalışan anne ve babalar genel olarak yemek yaparken, gazete okurken ya da başka bir iş ile ilgilenirken çocuklarına zaman ayırmaktadırlar. İşte bu nedenle çocuklarıyla geçirdikleri zaman genel olarak verimsiz geçmektedir.

  *Asıl ayırılması gereken zaman çocuğunuzla beraber geçireceğiniz bir saatlik oyun ya da kitap okuma saati olarak ayıracağınız zamanlar olarak gerçekleştirilmelidir.

  *Çocuğunuzun uyarı ile değil de genel olarak deneyimlerle gelişeceğini ve bir şeyler öğreneceğini unutmamalı ve mutlaka çocuğunuza gereken zamanı ayırarak keşfetmesine rehberlik edebilirsiniz. Çocuğunuzun yanlış yaptığı davranışlarda önce kendinizi sorgulamalısınız; çünkü çocuklar sizlerin taklitçileridir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş