1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuklarınızı Obeziteye Karşı Korumanın Yolları Nelerdir?

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizfeneri Yeni Üye

  Çocuklar günümüzde fast food ile beslenmekte ve hızlı bir şekilde kilo artışı ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu durumun önüne geçebilmek için farklı yöntem ve teknikler denemeye ve çocuğunuz için en sağlıklı yaşamı onlara hediye etmeye hazır mısınız?

  *İlk olarak çocuğunuzun hareketliliğini arttırarak harekete geçmeye ne dersiniz? Bunun için çocuğunuzla beraber egzersiz yapabilir kendi formunuz içinde uygun bir adım atmış olabilmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

  *Egzersiz ya da spor yaparken çok fazla kuralcı olmayın; çünkü bir şey ne kadar çok kurallara bağlı ise o kadar çok kaçınılmak istenen durum olarak karşımıza çıkar.

  *Çocuğunuzu hareketsizlikten kurtarabilmek için TV karşısında vakit geçirme zamanını en aza indirgeyerek harekete geçebilirsiniz.

  *Çocuğunuz için hareketli olabileceği ortamlar yaratarak onun hareketli oyunlar oynaması için yönlendirmelerde bulunun.

  *Çocuğunuzu iyi yaptığı bir davranış sonrasında asla abur cuburla ödüllendirmeyin. Çikolata ya da şeker gibi abur cuburlar yerine en sevdiği meyve ile çocuğunuza ödül verebilirsiniz.

  *Çocuğunuza öğreteceğiniz oyunun kurallarını ona anlatmak yerine oyunu ona göstererek öğretin.

  *Çocuğunuzun hataları ile yüzleşmesini sağlayarak onu motive edici davranışlarda bulunun.

  *Çocuğunuz arkadaşları ile oynadığı zaman fazla enerji harcayacaktır. Ona bu fırsatı verin.

  *Çocuğunuzun her aktivitede başarılı olmasını beklemeyin. Koşma, atlama ya da yakalama gibi aktiviteler arasından seçimde bulunarak hangisinde başarılı ise onu denemesi için yönlendirmelerde bulunun.

  *Çocuklarınızı takım oyunları oynamak için teşvikte bulunun.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş