1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuklarınız İçin Yapabilecekleriniz

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Her ebeveyn çocuğu için en iyi geleceği hazırlamak ister. Çocuğum için en iyi yapabileceğim şey nedir sorusu ebeveynler tarafından sorulan sorular arasında yer almaktadır. İyi bir ebeveyn olmak için çocuklarınıza öncelikle yetenek aşılamalı; ilgi ve sevgi göstermelisiniz.

  İyi bir ebeveyn olabilmek için yapabilecekleriniz şu şekildedir:

  *Çocuklarınıza tutumlu olmayı öğretmelisiniz. Parasının değerini bilmeyi ve parasını ihtiyaç duyduğu şeyleri alarak savurmadan harcaması yönünde rehberlik etmelisiniz.

  *Çocuğunuza büyüdükçe bağımsız hareket etme yeteneğini kazanması için destek olmalısınız. Sürekli size bağımlı olma durumunun önüne geçmelisiniz.

  *Çocuğunuza kendi kişilik ve ilgi alanlarına yönelmeleri için yardımcı olmalısınız. Çocuklarınızın kendi kişilikleri ile kendi doğruluklarını oluşturmasına izin vermelisiniz.

  *Çocuğunuzun eğitim hayatında başarılı olabilmesi için onu çalışmaya sevk etmelisiniz.En çok eğlendikleri konuları seçip o alanda kendilerini yetiştirmeleri için ortam hazırlayabilirsiniz.

  *Ev içinde yapılabilecek elektrik, bulaşık, yemek yapma, ütü yapma gibi yetenekleri öğrenmesi için ona rehberlik edebilirsiniz.

  *Çocuklarınıza her zaman adil davranmalısınız. Sosyal yeteneklerini geliştirmesi için onlara yetenekleri doğrultusunda kurs ve aktivitelere katılmaları yönünde yardımcı olmayı deneyebilirsiniz.

  *İstediği bir şeye hemen sahip olması yerine ona çaba harcayarak isteklerine ulaşabileceği konusunda destek olup; her istediğini hemen vermemelisiniz.

  *Kendisini güvende hissedebileceği kadar onu sevin; ilgi gösterin.
   
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  %100 katiliyorum bu yaziya.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş