1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocukların hırçın olmalarının sebepleri

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Ebrar tarafından paylaşıldı.

 1. E

  Ebrar Bölüm Yöneticisi

  Bazen çocuklarımız öyle hırçın ve huysuz oluyorlar ki maalesef nasıl davranacağımızı ne yapacağımızı bilemiyoruz.
  [​IMG]

  Hırçın çocukların, başkalarına zarar vermeye çalışan, tekmeleyen, tüküren, ısıran, sözlü saldırılarda bulunan ve özellikle gergin, mutsuz, geçimsiz olduklarını görüyoruz. Böyle sıkıntıları olan çocuklar için neler yapılabilir?


  Öncelikle Çocuğunuzun biriken enerjisini nasıl boşaltacağını bilmeniz gerekmektedir. Bazı çocukların böyle davranmalarının sebebi beyin zarının iltihaplanması olabilir. Ayrıca sizin ve ailedeki diğer bireylerin davranışları Çocuklarımız hırçınlığı genellikle öğrenirler. Çocuğun seyrettiği televizyon programları özellikle çizgi filmler kontrol altına alınması gereklidir. Çocuğunuza uygun yaşına uygun çizgi filmler izlemesine özen göstermemiz gerekiyor.


  Eğer Çocuğunuz evde, okulda ya da başka bir yerde şiddet görüyorsa ve şiddete maruz kalıyorsa böyle saldırgan davranmasına sebep olmaktadır. Çocuklarınızın arkadaş
  çevresine de dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü saldırgan arkadaşlar çocukların bu davranışları öğrenmelerinde en önemli etkenlerdir.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş