1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuklardaki Konuşma Bozuklukları Tedavi Edilirmi

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında Ebrar tarafından paylaşıldı.

 1. E

  Ebrar Bölüm Yöneticisi

  Her Ebeveyn evlatlarının sürekli güzel konuşmasını ister elbette kimse evladının konuşmasında kusur aramaz arayamaz lakin evlatlarımızı iyi dinleyerek konuşmalarında her hangi bir sorun olup olmadığını tespit edebiliriz. Araştırmacılar bu konuda biz anne ve babaları uyarıyorlar evlatlarımızda görülen konuşma bozuklukları zamanla ileriki yaşlarda büyük ölçüde çocuk da sorun teşkil etmekte.Bu nedenle evlatlarımızda görülen konuşma bozuklarına dikkat etmemiz gerekiyor.
  [​IMG]

  Evladımız çok güzle konuşuyor olabilir fakat bazı kelimeleri çok iyi çıkaramayabilir zamanla buna bu şekilde dili alışacağı için ileride bunu değiştirmesi zorlaşabilir. Çocuklarda farklı nedenlerle ortaya çıkan ve kendini belli eden konuşma bozuklukları zamanla konuşma kaygısına dönüşebilmektedir.
  Ayrıca sosyal fobi ve okul fobisine dönüşebilir. Bu sebeple bu çocukların tedavilerinin gecikmemesi gerekmektedir. Bizlere Anne Ve Baba olarak düşen en büyük sorumluluk ise çocuklarımızın bu gibi sorunları olup olmadığını anlamak onları çok iyi gözlemleyebilmek. Ayrıca çocuğu dinlemek de çok önemli dinledikçe onun hangi kelimeleri tam söyleyemediğini anlamanız daha kolay olacaktır. Hepimiz zaman zaman çocuklarımızın çok konuşmasından yakınıyoruz maalesef bu gibi problemleri anlamamız
  için onları dinlememiz gerektiğini asla unutmayınız.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş