1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuklarda Şeker Hastalığı Belirtileri

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında Masal Perisi tarafından paylaşıldı.

 1. Masal Perisi

  Masal Perisi Yeni Üye

  Şeker hastalığı bir metabolizma hastalığı olup çocuklarda da görülen bir hastalıktır. Bebek ve çocuklarda da görülen bu hastalık teşhisi konulduğu zaman anne babanın sakin olması gerekmektedir. Hastalık ile ilgili gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra harekete geçilmelidir. Genel olarak şekere hastalığı olduğunu öğrenene ebeveynler paniğe kapılıp üzülmektedirler. Tedavi ile bu hastalığın yenilebileceği unutulmamalı ve sakinlik korunmalıdır. Çocuklarda diyabet hastalığının görülme sıklığı fazladır; özellikle bu hastalığın görülme olasılığı her geçen gün artmaktadır.

  Çocuklarda ve bebeklerde şeker hastalığı tip 1 diyabet ve tip 2 diyabet olmak üzere iki çeşittir. Tip 1 diyabette vücut insülin üretememektedir; pankreas insülin üretemez hale gelmiştir. Bu şeker hastalığı tedavi edilmezse ani şeker artması görülebildiği gibi şeker düşmesi problemi de görülebilmektedir. Tip 2 diyabette genel olarak şişman kişilerde görülebilmektedir.

  Şeker hastalığı kronik bir hastalıktır. Çocuğun yaşamını büyük oranda etkilemektedir. Erken teşhis ve tedavi uygulanmasını gerektirir; çünkü çocuğu komaya sokan durum oluşumlarına bile neden olabilmektedir.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Şekerin dengelenmesi önem arz eder, kalıtsal bir hastalık olan şeker sanırım ebeveynlerin çocuklara en kötü mirası.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş