1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuklarda Karın Ağrısı Nedenleri

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Çocuklarda zaman zaman heyecan ve korku nedeni ile karın ağrısı oluşabilir. Bu tip karın ağrısı şiddetleri hafif olup 1- 2 saat içerisinde geçer. Karın ağrısının uzun süreli ve şiddetli olması durumunda karın ağrısının bir hekim denetiminden geçmesi gerekir. Kimi zaman bu karın ağrılarının altında bağırsak tıkanması, bağırsakta iltihaplanma ve apandisit durumları oluşabilmektedir. Bağırsak iltihabı durumu varsa karın ağrısı ile birlikte ishal ve kusma durumu da baş gösterebilir. Bu durumun sebebi virüs ve bakteriler olabilir.

  Süt içen çocuklarda süte karşı alerji oluşabilir. Normalde 1 yaşından küçük çocukların süte karşı alerjisi olabilir. Bu nedenle süt içirilmemesi tavsiye edilmektedir. Hatta zaman zaman 1 yaşından büyük çocuklarda da süte karşı alerji durumu meydana gelebilir. Karın ağrısı, kusma, ishal, cilt döküntüleri gibi sorunlar bu alerji ile birlikte baş gösterebilen diğer sorunlar arasında yer almaktadır. Çocukta kabızlık oluşumu gibi durum oluşumları da görülebilir.

  Üst solunum yolu enfeksiyon durumları ile karşılaşıldığı olunur. Bununla beraber boğazda yara, ateş ve baş ağrısı durumlarının oluştuğu da görülür.

  Enfeksiyona bağlı bir hastalık olarak ortaya çıkan alerji, hazımsızlık, zehirlenme, gaz sorunları gibi durumlarında karın ağrısı yapabildiği unutulmamalıdır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş