1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuklarda Hangi Durumlarda Alerjiden Şüphe Etmek Gerekir?

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Alerjiyi yönetebilmek amacı ile birtakım belirtiler ve bu belirtilerin hangi dönemlerde belirti gösterdiği konusunda iyi bir gözlemci olmak gerekmektedir. Şu durumlarda şüphe duymalısınız:

  *Mesela her yıl aynı mevsim koşullarında karşılaştığınız soğuk algınlıkları semptomlarınız varsa ve bu semptomlar burun akıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırma, boğaz temizleme ve kaşınan sulanan göz belirtileri ile karşınıza çıkıyorsa;

  *Tekrarlanan öksürük, göğüste sıkışma, hırıltı, zor nefes alma gibi solunum problemleri varsa bu durumda astımdan şüphe edebilirsiniz. Gece vakti ya da spor yaparken bu belirtilerde şiddetlenme varsa astım şüphesi ile bir hekime başvurabilirsiniz.

  *Dirsek, diz, boyun ya da kaba et kısımlarında ya da bilek ve ayak kısımlarında kırmızılı kaşıntılı ve döküntü şeklinde görülen pullu döküntüler varsa,

  *Bazı yiyecek tüketimlerinin ardından karın ağrısı, şişme, tıkanma, öksürme, kusma ya da hırıltı belirtileri varsa,

  *Mevsimsel yiyecek tüketimleri ardından ağızda, boğaz ya da kulaklarda kaşıntı yanma gibi belirtiler varsa alerjik durumlardan şüphelenilebilir.
   
 2. Orko

  Orko Bilgi Sihirbazı.

  Bazı çocukların antibiyotiğe karşı alerjisi olabiliyor bu nedenle dikkatli kullanmakta fayda var.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş