1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuklarda Gelişim Geriliğinin Belirtileri Nelerdir? Hangi Durumlarda Pedegog'a Başvurmanız Gerekmek

Konu, 'Bebeğin Gelişimi ve Hastalıkları' kısmında hayal perisi tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hayal perisi Yeni Üye

  Bebekler gelişim süreçlerini tamamlarken kimi zaman gelişim geriliği sorunları ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu durum kimi zaman kalıtsal nedenlerden kaynaklanabildiği gibi kimi zamansa çevresel etkenlerden kaynaklanabilmektedir. Biyolojik gerilikler çoğu zaman tedavi edilememektedir. Bu belirtileri gösteren çocukların yoğun bir eğitim sürecinden geçmesi gerekmektedir.

  Çevresel etmenlerden kaynaklanan gelişim gerilikleri için ise yapılabilecekler daha kolay uygulanabilmektedir. Fakat kimi zaman gelişim geriliğinin nedeninin çevresel etmenler olduğu tespit edilemediği için gerekli önlemler zamanında alınamamaktadır. Bu nedenle tedaviye cevap alabilmek için erken teşhis konulması gerekmektedir.

  Çocukların sadece yeme, içme ve uykuya ihtiyacı vardır anlayışınızı yıkmalı onu erken çocukluk döneminde dört duvar arasında tıkmamalısınız. Yaşıtlarına oranla gelişim geriliği fark ettiğiniz zaman mutlaka bir pedagog'dan yardım talebinde bulunmalısınız.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş