1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuklarda Davranış Problemleriyle Nasıl Baş Edilir?

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Çocuklar duygularıyla hareket ederler. Duygularıyla hareket eden çocuklar kimi zaman birtakım problemlerle karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu durumlarla baş edebilmek için öncelikle ebeveyn olarak durumun farkına varmalı ve çocuğunuza yardımcı olmalısınız.

  Çocuğunuzun davranış problemleriyle başedebilmesinde ebeveyn olarak baş edebilmek için şu tavsiyelerden yararlanabilirsiniz:

  *Öncelikle sorunun ana nedenini öğrenmelisiniz. Çocuğunuzdaki tüm davranışların bir problemden kaynaklanabileceği düşüncesi içerisine girmemelisiniz. Kimi zaman çocuksuluktan kaynaklanan davranış problemleri de olabilir.

  *Çocuğunuzda görülen davranış problemlerinin sizin tarafından kabul edilmediğini ona hissettirmelisiniz. Bunu sözlü olarak ifade ettiğiniz gibi beden dilini kullanarak da ifade edebilirsiniz.

  *Çocuğunuza davranışlar için sınırlar belirlemelisiniz. Kurallar ve sınırlar ile ilgili kesin sınırları bilen çocuğunuz nasıl davranacağı konusunda bir büyük gibi hareket edebilir.

  *Çocuğunuz iyi davranışlar gösterdiği zaman onu ödüllendirmenizde iyi davranışı algılaması bakımından önem arz etmektedir.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Hani her alanda söylüyoruz ya, empati işte onu biraz daha geliştirmek gerekiyor.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş