1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuklarda Asabiyet ve Sinir Hastalıkları

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında I$ık tarafından paylaşıldı.

 1. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Ergenlik çağı gelirken çocuklarımız aşırı hassas oluyor, bununla beraber sinir sistemlerinde onarılması güç hasarlar meydana geliyor.
  [​IMG]

  Cardiff ve Bristol üniversiteleriyle King's College London'dan bilim adamlarının araştırmasına göre, hamilelikte depresyona giren kadınların ergenlikte şiddete meyilli çocuk doğurma ihtimali 4 kat daha fazla.

  Bu bağlantının, kadın doğum yaptıktan sonra depresyona girmese bile geçerli olduğu belirtildi.

  Daha önce yapılan araştırmalar, doğum sonrası depresyonun çocuğun davranışlarını etkileyebileceğini ortaya koymuştu. Ancak doğum öncesi depresyonla çocuğun davranışı arasındaki bağlantıyı ortaya koyan yeni araştırma, bu alanda yapılan ilk çalışmalar arasında bulunuyor.

  Bebek bekleyen kadınların yüzde 10 ila 15'nin depresyondan mustarip olduğu tahmin ediliyor.

  Telegraph'ın haberine göre, araştırma 120 kadın arasında yapı ldı. Kadınlarla gebelik döneminde, doğum sonrasında ve çocukları 4, 11 ve 16 yaşlarındayken görüşüldü.

  Araştırma sonunda, hamileliklerinde depresyona giren kadınların çocuklarının 16 yaşında şiddete meyilli olması durumunun 4 daha fazla olduğu belirlendi.

  Çocukların, diğer türde anti sosyal davranışlar gösterme olasılığının da daha fazla olduğu ortaya çıktı.

  AA
   

  Ekli Dosyalar:

 2. Murat

  Murat Yönetici

  Görsel şiddetin artmasıyla çocuklarımızın bu şiddetten çok etkilenmekmedirler. Asabiyeti artıran unsurlardan bir taneside çocukların erken erişkinlige ulaşmasına sebep olan unsurlar. Duygu karmaşasına düşen çocuklarda asabiyet artmakta.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş