1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuklara hangi bitkiler iyi gelir ?

Konu, 'Diğer Sağlık Alanları' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  Havuç çocuklarda bağırsak kurtlarına etkisi olur.  Ispanak çocuklara ve hastalara bol miktarda yedirilmelidir.  Kivi A P vitamini açısından son derece zengin bir meyvedir ve çocuk gelişiminde son derece sağlıklı bir besindir.  Marul öz suyunda bulunan maddeler küçük çocukların göğsünü yumuşatıcı etki yapar. Öksürüklerine iyi gelir. Büyüme çağınaki çocuklara çok yararlı bir besindir.  Menekşe dövülerek vücuda sarıldığında çocuklarda görülen kızamık kızıl ve küçük çocukların başlarında oluşan deri kabarmasına iyi gelir.  Mısır çocukların gelişiminde çok yararlı bir besindir.  Domatesi özellikle çocuklar çiğ olarak yemelidir. Bebeklere sıkılarak içirilen suyu çok yararlıdır; çünkü domates çocuklar için gerekli kalsiyum potasyum ve organik tuz içermektedir.  Yulaf Vücuda ısı verdiği için yazdan çok kışın tüketilir. Tiroid bezinin çalışmasını sağlar ve hızlandırır.  Toksin atıcıdır. İçerdiği vitamin ve mineraller özellikle çocuklara iyi gelir.
   
 2. A

  Abdullah Yeni Üye

  Havuç çocuklarda bağırsak kurtlarına etkisi olur.
  Ispanak çocuklara ve hastalara bol miktarda yedirilmelidir.
  Kivi A P vitamini açısından son derece zengin bir meyvedir ve çocuk gelişiminde son derece sağlıklı bir besindir. bunun gibi birçok...
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş