1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuklara Diş Fırçalatmanın Yolları

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Bir ebeveyn olarak çocuk yetiştirirken birtakım alışkanlıkları kazandırmada birtakım sorunlarla karşı karşıya kaldığımız olur. Diş fırçalatma alışkanlığı kazanımında da durum böyledir. İşte diş fırçalatma alışkanlığı kazandırabilmek amacı ile çocuklarınıza yapabilecekleriniz:

  *Ortalama 2 yaş civarında diş fırçalama alışkanlığı çocuklara benimsetilmelidir.

  *Siz ağız bakımınıza ne kadar önem verirseniz ve çocuğunuza ne kadar örnek olabilirseniz çocuğunuzda diş fırçalama alışkanlığını bir o kadar çabuk kazanabilecektir.

  *Çocuğunuzla birlikte diş fırçalamayı alışkanlık haline getirebilirsiniz. Bunun için zaman tutma açısından bir kum saati edinip ayna karşısına geçmeniz yeterli olacaktır. Böylece çocuğunuzda sizinle birlikte dişlerini aynı zaman diliminde fırçalayacak ve sonra hanginizin ki beyaz olmuş karşılaştırmasını yaparak onu mutlu edebilirsiniz.

  *Çocuğunuzla diş fırçası seçimini birlikte gerçekleştirebilirsiniz. Diş fırçasını 2 ayda bir yenilemeye özen göstermelisiniz.

  *Çocuğunuzun yaşı büyüdükçe dişlerine doğru bakımı yaptığı zaman onu ödüllendirebilirsiniz.

  *Çocuğunuzun dişlerine gerekli bakımı yaptığı zaman dişlerinin nasıl görüneceği ile ilgili bilgilendirme için ona örnek bir kaç fotoğraf gösterebilirsiniz.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Büyüklerde diş fırçalama alışkanlığı olursa küçüklerde onlara özenir.
   
 3. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Her şey ailede başlar diye boşuna dememişler.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş