1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuklar ve Depresyon Belirtileri

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında Rabba tarafından paylaşıldı.

 1. R

  Rabba Bölüm Yöneticisi

  Çocuklar da depresyona girer mi demeyin. Çocuğunuzu depresyona girdiği zaman nasıl anlayabileceğinizi araştırın. Çünkü okul çağı çocukları da depresyona girebilmekte ve aile içi çatışmaları yaşayabilmektedir. Aile içi husursuzluklar ergenlerde ve çocuklarda depresif bozuklukları kısa sürede ortaya çıkaran belirtiler olarak bilinmektedir.
  [​IMG]
  Öncelikle okul başarısızlıklarının çocukları depresyona soktuğunu bilmeniz gerekmektedir. Eğer aile sorunlarının yanı sıra bu sorunlar çocuğumu pek etkilemiyor diyorsanız okulda başarısız olan çocuğunuzun depresyona girebilme ihtimalini asla göz ardı etmeyin. Kendine güveni az olan çocuklar okul derslerinde başarısız olduklarından dolayı kolay bir şekilde depresyona girebilmektedirler.

  Anneden ayrı kalan bebeğin depresyona girebildiğini biliyor muydunuz? Küçük bebekler anneden uzun süre ayrı kalma sonucunda ağlamayı takip eden beslenme bozukluğu, mide bağırsak sistemi sorunları, içe kapanma gibi sebeplerin ortaya çıkışı ile adeta depresyona girerler. Anneyi bekledikleri için boş bakışlarla etrafı izleme başlangıcı anne dönmezse devam ederek tam bir depresif bozukluğa dönüşebilmektedir.

  Çocuğunuz okul çağında depresyona girmişse mutlaka gözlenmelidir. Sosyal aktiviteye katılma oranı az mı, huzursuz davranışlar ev ortamında da devam ediyor mu, kendine zarar verme eğilimi gösteriyor mu, uyku bozukluğu sorunu var mı, çocuğun üzgün konumu devam ediyor mu sorularına cevap bulmanız durumunda çocuğunuzun depresyon sorununa çözüm bulmak amacı ile uygun adımları atıyorsunuz demektir.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş