1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuklar Neden Oyun Oynamalı?

Konu, 'Bebeğin Gelişimi ve Hastalıkları' kısmında Minik Peri tarafından paylaşıldı.

 1. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

  Oyun çocukların dünyayı algılamalarına yardımcı olan en önemli olgulardan birisidir. Bir çocuğun sağlıklı büyüyüp gelişebilmesinde beslenme ve öz bakım ihtiyaçları tam manası ile karşılanmalıdır. Oyun çocukların hem fiziksel hem de ruhsal gelişimine destek olmaktadır. Çocuk oyun sayesinde diğer arkadaşları ile iletişime geçmeye başlar. Çocuklar oyun sayesinde ilişki kurma becerisinde gelişme; kazanma ve kaybetme duyguları ile başa çıkabilmeyi öğrenmeye başlar.

  Çocuğu sınırlandırmayan, yaratıcılığı destekleyen oyunlarla çocuğunuzun kendisini geliştirmesine yardımcı olabileceğiniz gibi; kurallarla belirlenmiş oyunlar oynamasına da rehberlik edebilirsiniz. Bireysel oyunlar çocukların sosyal becerisini geliştirmez ama içindeki duyguların boşalımını sağlayıcı rol oynamaktadır.
   
 2. Netice

  Netice Yeni Üye

  İnsan neden yaşamalı, neden çalışmalı neden ihtiyaçlarını karşılamalı. Çocukların neden oyun oynaması gerektiğinin en iyi analizidir.
   
 3. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

  Onları geliştiren en önemli unsur oyun biraz da bu nedenle oyun oynamak onlar için tam bir eğlence kaynağı oluyor.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş