1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuklar İçin 2013 Şubat Tatili Etkinlikleri

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında Mevsim tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Mevsim Yeni Üye

  Sömestr dönemindeki çocuklar için Yarıyıl tatil etkinlikleri 2013

  Şubat tatilinin gelmesine haftalar kaldı. Aileler de çocukları için yarıyıl da neler yapacağının planlarını yapmaya başladı. İşte size yaryıl tatilinde çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz etkinlikler:

  Yarıyıl Tatili için Etkinlik Alternatifleri

  Kültür Turları

  Şehir içinde yapılacak günlük geziler ile çocukların gitmeyi sevdikleri noktalar gezilebilir. Örneğin İstanbul’da boğaz turu, oyuncak müzesi gezisi gibi alternatif yerler bulunabilir.

  Sanat Kampları

  Eğitim kurumları artık Şubat tatiline özel mini sanat kampları düzenlemeye başladı. Bu kamplarda yer alan elişi, müzik, heykel, çamur, kukla, dans gibi derslerde çocuklar hiç sıkılmadan bütün günlerini geçirebiliyor, hem de yeni arkadaşlar edinebiliyor. Öğrendikleri yeni şarkılar ve oyunlarla da eğlencelerini evde devam ettirebilirler.

  İnternette kısa bir araştırma ile size yakın bir sanat kampı bulabilirsiniz.

  Yemek Kursları

  Artık büyükler için açılan kursların neredeyse hepsi küçükler için de mevcut. Bunlardan biri de tatlı- pasta- çikolata yapımı kursları. Yarıyıl tatili için özel hazırlanan programlar ile çocuğunuzla birlikte çok çeşitli yiyecekler yapmayı öğrenebilirsiniz.

  Bilimsel Deneyler

  Yeni şeyler öğrenmekten, çevresini incelemekten zevk alan çocuklar için Bilim Merkezi tarafından Kış Bilim Okulu düzenleniyor. Sömestr boyunca haftalık olarak devam eden bu programda çocuklar bilim ve sanat dallarında deneyler yapma ve uygulamalı atölyelere katılma fırsatı buluyor.

  Şehir etkinlikleri

  Sömestre’de şehir içi aktiviteler de artık oldukça fazla. Çocuklar için hazırlanmış dans şovları, tiyatrolar, sinemalar ve AVM’lerde yapılan özel etkinlikler ile gün içinde çocuğunuzla sıkılmadan vakit geçirebilirsiniz.

  Çocukları küçük yaşta tiyatro ve operayla tanıştırmak için de sömestre tatili iyi bir zaman olabilir. Şehir ve Devlet

  Tiyatro’larının çocuk oyunları ve çocukları için özel opera ve bale gösterilerini takip ederek eğlenceli vakit geçirmek mümkün.
   
 2. a

  angel Yeni Üye

  Çocuklar için umarım kar yağar ve çocuklar yarı yıl tatilinde kartopu oynayabilirler
   
 3. S

  Sinel Yeni Üye

  Çocuklar bu etkinliklere bayılacaklar eminim ki
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş