1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuklar Hangi Yaşta Hangi Spora Başlamalılar.

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Çocuklarımızın geleceği bizler için birinci öncelik olmalı ve onlar için en iyisini düşünmeliyiz. Çocuklar kaç yaşında hangi sporu yapabilir, çocukların spor yapması için en uygun yaş nedir sizce?

  Hangi spor dalına hangi yaşta başlanmalı?
  [​IMG]
  Koşmaya dayalı sporlar, örnek verecek olursa yakalama, zıplama gibi temel egzersizleri 2 ile 3 yaş arasındaki çocuklar yapabilirler. Geniş çerçevede bunları içeren bahçede koşma, yürüme, dans etme, suda gözetim altında oynama gibi oyunları ekleyebiliriz.

  Dans ve yüzme sporuna başlama yaşı ise 4 ile 5 yaş arası uygun olacaktır. Jimnastik, ip atlama ve üç tekerlekli bisiklete binmek gibi sporlar bu yaştaki çocuklar için ideal spor dallarıdır.

  Futbol için ise ideal yaşlardan olan yaş 7 ile 8 yaşlarıdır. Basketbol gibi sporlara da yönlendirebilirsiniz bu yaş gurubundaki çocuklarınızı.

  Son değineceğimiz yaş gurubu 10 yaş ile sonrası olacak, Bu ve önceki yaşlarda başladıkları sporları daha organize olarak yapmaya devam ederken, atletizm, güreş ve küreğe başlayabilirler. Birkaç yıl sonra ise güç gerektiren tekvando ve karateye geçebilmeleri uygun olacaktır.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş