1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuk- Televizyon İlişkisi

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında hayal perisi tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hayal perisi Yeni Üye

  Kurşun kullanımı çocukların gelişimini önleyici etken olarak araştırma sonuçlarında kanıtlanmıştır. Çocukların pijamalarında, mobilyalarda ve oyuncaklarda kurşun sıklıkla kullanılmaktadır.

  Son senelerde kurşunun etkileri düşünülerek yapılan araştırma sonuçlarına göre çocukların yatak odalarında bulunan televizyonun çocukların başarısının yanı sıra uykusuzluk problemlerine neden olduğu da bilinen bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Yatak odalarında bulunan televizyonlar ayrıca kilo problemi ve aşırı sigara tüketimine de neden olmaktadır. Yetişkinlerin yanı sıra yatak odasındaki televizyonlar nedeni ile okul öncesi çocuklarında da kilo artışı görülmektedir.

  Uzmanların araştırma sonuçlarına göre yatak odasında TV bulunan çocukların matematik, edebiyat ve ana sanat derslerinde giderek düşme görülmekle beraber yatak odalarında televizyon yerine bilgisayar bulunan çocukların daha başarılı oldukları tespit edilmiştir.

  Aynı zamanda yatak odasında televizyon bulunan çocukların sigara içmeye ortaokul yaşında başladıkları da tespit edilen gerçekler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda uyuşturucu kullanımı da yatak odasında bulunan televizyon etkisi ile kazanılan bir bağımlılık maddesi olarak bilinmektedir. Ahlaki değerlerdeki aşırılık, ruh kirletici, yanlış ahlaki değerlerde TV alışkanlığının bir sonucu olarak bilinmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş