1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuk Resimleri Neler Anlatıyor?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Minik Peri tarafından paylaşıldı.

 1. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

  Çocukların çizdikleri resimler çocukların psiko motor gelişimlerinin yanı sıra onların ruhsal durumlarını da yansıtmaktadır.

  Kırmızı çatılı ev: Kırmızı çatılı ev çizen bir çocuk mutludur. Kırmızı mutluluk işaretidir. Evin üst tarafında gökyüzüne çizilmiş güneş, uçan kuşlar da mutluluk ifadesidir.

  Siyah çatılı ev: Siyah çatılı ev mutsuzluk ifadesidir. Anne baba geçimsizliği ya da boşanma gibi durumlar aile ortamında yaşanmaktadır. Kuş ve çiçek resimde yer almaz. Yağmurlu ya da kara bulutların yer aldığı bir ortam hakimdir.

  Mutlu resimlerde mutlaka çiçeklerle dolu alanlar hakimiyetini korumaktadır. Ağaç olan resimlerde bolluk, bereket, neşe ve sevinç hakimdir.

  Kara taşıtları erkeklerin resimlerinde daha çok görülür. Direksiyon, far, tekerleklerin göz çarpıcılığı resimde dikkat çeker. Uçak resimleri erkekler kadar kızlarında resimlerinde yer alır.
   
 2. Netice

  Netice Yeni Üye

  Ben genellikle kızım resim çizdiğinde ne anlatmak istediğini birde ondan dinlemek istiyorum ve karşılaştırıyorum.
   
 3. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

  Ama renklerin yorumu hemen hemen doğru çıkıyor.
   
 4. Sabır

  Sabır Admin Yetkili Kişi

  Çocuk bunlar ne hayal ediyorsa onu çiziyorlar, mutlu olan mutlu çizer onuda güzel bir renk ile boyarsa işte çocuk mutludur.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş