1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuk Gelişiminde Oyuncağın Rolü

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Çocuklar hayatla tanıştıktan sonra gelişimleri için oyuncağın önemi her daim artan bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Oyun oynayarak çocuk hayat ile ilgili bir çok deneyim kazanır hiçkimsenin ona öğretemeyeceği konularda bilgi edinir.

  Çocukların gelişim süreçleri boyunca zihinsel, bedensel, psiko- sosyal gelişimlerini etkileyen, düzenleyen; hayal güçlerini kuvvetlendiren; yeteneklerinin ortaya çıkmasını destekleyen her türlü malzemeden yararlanılabilir. Çocuk oyun oynarken kullandığı her materyal oyuncak olarak kabul edilmektedir.

  Hamur, kum, kil, boş kutular, su, ipler, kağıtlar ..... Çocuğun doğal yeteneklerini ortaya çıkarabilen ve bu şekilde eğitimini sağlayan materyaller oyuncaklar olarak kabul edilmektedir. Çocuklar oynarken öğrenmesini kolaylaştırıp; yaratıcılığını ortaya çıkaracak türden oyuncak seçmeye dikkat etmelisiniz. Küçük parçalardan meydana gelen oyuncak seçimlerinde bulunmamalısınız. Sivri köşeli, keskin uçlu ve çocuğunuzun yaralanmasına sebep olabilecek oyuncak seçiminde bulunmamalısınız. Çocuğunuz için seçeceğiniz oyuncak sağlığa zarar vermeyecek boya ve malzemeden yapılmış olmalıdır.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Oyuncakların çocukların gelişiminde ne kadar etkili olduklarını garip davranışlarından anlayabiliriz. Açmak gerekirse yavrularımız örümcek adam gibi hissediyorsa kendisini sorun vardır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş