1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuk Araba Koltuğu Nasıl Seçilmeli ?

Konu, 'Motorlu Araçlar' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Çocuk Araba Koltuğu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ? ,Çocuk Araç Koltuğu Nasıl Seçilir ? , Nereden Alınır ? ,  Sevgili Anne ve babalar çocuklarımızın sağlığı hepimiz için çok önemlidir bu tartışılmaz peki ya araç içerisindeki güvenlik nasıl olmalı Araba Koltuğu alırken nelere dikkat etmeliyiz hemen birlikte öğreniyoruz..  [​IMG]

  Çocuklarının araç içindeki güvenliklerinin sağlanması çok önemlidir. Çocuğunuz için araba koltuğu seçerken en önemli kriterler koltuğun boyuna, kilosuna, yaşına ve tabii arabanıza uygun olmasıdır.

  Araba koltuğu alırken dikkat edilmesi gerekenler şöyle sıralanabilir..Avrupa Güvenlik Standardı’na uygun olan onaylı koltukları satın alın ve kullanmalısınız.Koltukla ilgili ayarlamaları kullanım kılavuzundan öğrenerek en doğru şekilde yapmalısınız. Kısa ya da uzun olmasını önemsemeden her yolculuktan önce mutlaka koltuğun yerine ve çocuğunuzun da koltuğa iyice yerleşmiş olduğundan emin olmalısınız.Kullanılmış, kaza geçirmiş ya da kemerleri aşınmış bir koltuğu kullanmayın.
  %100 pamuklu ve terletmeyen kumaşa sahip koltukları tercih edin. Bu arada kirlendiğinde de belirli aralıklarla çıkarıp yıkayabilmelisiniz.

  Koltuğu asla ön koltuğa ve airbag (hava yastığı) önüne yerleştirmeyin.Çocuğunuzla yalnız yolculuk yapıyorsanız yerini aynadan onu görebileceğiniz bir şekilde ayarlayın.En az 8.5-9 kg olana ve dik oturabilene dek bebekleri arkaya bakacak şekilde yerleştirin. 9 kg üzerindeki bebekler yüzleri öne bakacak şekilde yolculuk yapabilirler. Uyuduğunda omuriliğine baskı olmaması için oto koltuğu mutlaka yatma pozisyonunda olmalı. (Araba koltuğunun beşik hareketini yapması özellikle 2-3 yaşa kadar çok önemlidir.
   
 2. S

  Sinel Yeni Üye

  Oto koltuğu çocuğun yaşına ve kilosuna göre seçilmelidir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş