1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuğunuzun Zeka Tipi Hangisi?

Konu, 'Bebeğin Gelişimi ve Hastalıkları' kısmında elnur tarafından paylaşıldı.

 1. elnur

  elnur Yeni Üye

  cocugunuzun-zeka-tipi-hangisi_73923_b.jpg

  Çocuğunuzun hangi zeka tipine sahip olduğunu öğrenmek ister misiniz? O halde sizler için aşağıya eklediğim zeka tipleri ile ilgili yazımın devamını okumaya ne dersiniz?

  Sözel, sayısal, görsel, içsel, sosyal, işitsel zeka tipleri ile ilgili bilgi edinip çocuğunuzun hangi zeka tipine sahip olduğu hakkında fikir edinebilirsiniz.

  Kelimeleri etkili kullanma yeteneğine sahip bir çocuğunuz varsa çocuğunuzun sözel zekası kuvvetlidir demektir. Bu çocuklar dinleyerek öğrenmeyi sever; iyi yazarlar; iyi anlatırlar ve okumaya bayılırlar. Bu zeka tipine sahip çocuklar arasından şair, yazar, politikacı ya da gazeteci olabilir.

  Gördüklerini akıllarında tutan çocukların görsel zekası kuvvetlidir. Ressam, mimar, fotoğrafçı ya da dekoratör olabilirler.

  Kişinin kendini ifade ederken bedenini kullanma yeteneği olarak bilinen bedensel zekaya sahip çocuklar ileri yaşlarda dansçı, sporcu, aktör, heykeltraş yapan biri olabilmektedirler.

  Sebep- sonuç ilişkisi kurmayı seven; neden sorusunu sık kullanan; hesap yapmayı sayı saymayı seven; bir makineyi takıp nasıl sökeceğini bilen çocukların sayısal yani mantıksal zekası kuvvetlidir. Bu çocuklardan bilim adamı, matematikçi ya da bilgisayar programcısı olabilmektedir.

  Seslere hassasiyet gösterme; kendisini müzikle ifade etme yeteneği olan çocukların işitsel zekası kuvvetlidir. Bu çocuklar müzisyen ya da müzik öğretmeni olabilirler.

  Hayal kurmayı ve düşünmeyi seven çocuklar içsel zekaya sahiptirler. Psikolog ya da psikoterapist olabilirler.

  İnsanları tanıma konusunda başarılı çocukların sosyal zekaları kuvvetlidir. Danışman, öğretmen ya da siyasi liderler bu zekaya sahip çocuklar arasından çıkmaktadır.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Şimdi nazar değmesin de bunların hepsini yapabiliyor sa çocuk nedir hocam?
   
 3. elnur

  elnur Yeni Üye

  Her alanda başarılı olabilir. Bana göre mükemmel bir çocuk. İnşallah benim kızımda öyle olur:)
   
  Murat bunu beğendi.
 4. Murat

  Murat Yönetici

  İnşaallah :) Kız çocukları akıllı olur zaten. Annelerine çeksinler.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş